کار شبکه آبرسانی به بیجاشدگان در ولسوالی بهارک ولایت بدخشان افتتاح شد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۲ - ۸:۳۵
بدخشان

کار شبکه آبرسانی به بیجاشدگان که در ساحه دشت فراخ ولسوالی بهارک ولایت بدخشان زندگی می نماید، با حضور سرپرست معینیت پالیسی وپلان وزارت امور مهاجرین گشایش یافت.

این شبکه آبرسانی با هزینه 5 میلیون افغانی ساخته می شود و هزینه ساخت آن توسط اداره پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) پرداخت می گردد که بصورت مستقیم 850 خانواده و بصورت غییر مستقیم 3000 خانواده بیجاشده را تحت پوشش قرار می دهد.

مهرخدا صبار سرپرست معینیت پالیسی وپلان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان که در رأس یک هیئت به ولایت بدخشان سفر نموده است، روز سه شنبه 11 سرطان سال روان در محفل افتتاحیه این شبکه آبرسانی به حل مشکلات بیجاشدگان آن ساحه وعده سپرده از مؤسسات همکار، بخصوص اداره پناهندگان سازمان ملل متحد(UNHCR) نیز خواست که مشکلات بیجاشده های مقیم ولسوالی بهارک را در پروژه های کاری شان بگنجانند.

انجنیر داوود سلیمی مسئول بخش زون شمال شرق اداره پناهندگان سازمان ملل متحد(UNHCR) در سخنانش بیان کرد که اداره اش در رسیدگی به بیجاشدگان داخلی، در حد توان تلاش می نماید اما ارقام بلند بیجاشدگان و چند بعدی بودن مشکلات آنان، روند مدیریت را به چالش می‌کشد.

در همین حال نماینده بیجاشدگان داخلی مقیم در ساحه دشت فراخ نبود ساختمان کلینیک صحی، نبود ساختمان مکتب، نبود شبکه برق رسانی و اشتغالزایی را از مهمترین مشکلات شان عنوان کرده خواهان رسیدگی و همکاری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در بخش های مذکور گردید.

سرپرست معینیت پالیسی وپلان وزارت امور مهاجرین در ختم برنامه مذکور با حضور در مکتب و کلینیک صحی ساحه دشت فراخ وضعیت مراکز نامبرده را مورد بررسی قرار داد.

گفتنی است که حدود سه هزار خانواده که از ولسوالی های همجوار در اثر ناامنی آواره شده اند، اکنون در ساحه دشت فراخ ولسوالی بهارک ولایت بدخشان زندگی می نماید.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۳۱
Background image

وزیر امور مهاجرین با والی هرات روی مدیریت مشترک بیجاشدگان داخلی و برگشت کنندگان در آن ولایت صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور بررسی وضعیت بیجاشدگان داخلي، برگشت کنندگان و بررسی کار کرده‌های نهاد های بین المللی به هرات سفر کرده است، با والی آن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۲۹
Background image

سنگ تهداب یک مکتب برای اطفال برگشت کننده در ولایت هرات گذاشته شد

سنگ تهداب یک مکتب در ساحه داش خانه جبرئیل هرات که اکثریت باشندگان آنرا برگشت کنندگان تشکیل می دهد، با حضور وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و مسئولین حکومت محلی آن ولایت گذاشته شد.

سید. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۲۸
Background image

وزیر امور مهاجرین از کمپ بیجاشدگان ولایت هرات دیدار کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت هرات روز چهارشنبه 24 میزان سال روان، به کمپ بیجاشدگان شهرک سبز که در ولسوالی کرخ آن ولایت موقعیت دارد، حضور یافته و. . .

بازگشت به خبر