وزیر امور مهاجرین و رئیس اداره برنامه غذایی جهان در رابطه به همکاری های مشترک دو اداره صحبت کردند

anwari_morr
شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۷:۵
وزیر امور مهاجرین و رئیس اداره برنامه غذایی جهان در رابطه به همکاری های مشترک دو اداره صحبت کردند

رابرت کسکا رییس دفتر سازمان غذایی جهان(دبلیو اف پی) در کابل، روز پنجشنبه 3 جدی سال روان با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان دیدار و در رابطه به همکاری های مشترک دو اداره در عرصه کمک رسانی به بیجاشده ها و برگشت کنندگان صحبت نمود.
این دیدار در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان صورت گرفت و در مورد تفاهمنامه مشترک دو اداره و چگونگی پیشرفت برنامه توزیع کمک بشری از طریق استفاده از سیستم دیجتالی(اسکوپ) بحث و تبادل نظر شد.
وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و اداره برنامه غذایی جهان روندی را ایجاد کرده است که بر اساس آن به خانواده های بیجاشده و نیازمند پس ثبت نام بایومتریک و استفاده از سیستم دیجتالی کمک توزیع می گردد. این سیستم به منظور ایجاد شفافیت در توزیع کمک ها استفاده می شود.
رئیس دبلیو اف پی نگرانی اش را ازین موضوع به وزیر امور مهاجرین ابراز داشت که در مشترک سازی دیتا های این وزارت، در پیشرفت کاری روند اسکوپ اختلال به میان نیاید.
وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان ضمن سپاسگزاری از همکاری دبلیو اف پی در افغانستان بخصوص توزیع کمک های بشری آن اداره به خانواده های نیازمند، بیان کرد که برنامه اسکوپ بر اساس تفاهمنامه قبلی کار خواهد کرد و نیاز است در زمان تحویل دهی این سیستم به وزارت، کارمندان وزارت ظرفیت سازی شود.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۲۲
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از کمیشنری عالی سازمان ملل خواست که به مهاجرین افغان در کشور ترانزیتی توجه بیشتر نماید

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین، روز دوشنبه 28 دلو سال روان با آقای فلیپو گرندی کمیشنر عالی ملل متحد در امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱:۲۳
Background image

معاون رئیس جمهور و وزیر امور مهاجرین با نمایندگان مهاجرین مقیم پاکستان دیدار کرد

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در "نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین"، به نمایندگی از دولت افغانستان به. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۳
Background image

هیئت اعزامی دولت افغانستان به پاکستان با کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان دیدار کرد

هیئت دولت افغانستان تحت ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان که برای اشتراک در کنفرانس «چهل سال میزبانی پناهندگان افغان در پاکستان: مشارکت جدید برای همبستگی» به. . .

بازگشت به خبر