وزیر امور مهاجرین به انجو ها!

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۹ - ۹:۱۰
وزیر امور مهاجرین به انجو ها!

در صورتیکه گزارش ندهید و مصارف اداری تان کمتر از 25 فیصد نباشد، تفاهمنامه امضا نمی کنیم

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی تحت عنوان انسجام فعالیت انجوها، با مسئولان و نمایندگان بیش از 60 انجوی که با وزارت تفاهمنامه همکاری دارند، به ارایه گزارش و کاهش مصارف اداری آنان تاکید کرد.

دراین نشست که سه شنبه 8 دلو سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به هدف هماهنگی بیشتر انجوها با وزارت و استماع مشکلات آنان دایر شد، در رابطه به چگونگی امضای تفاهمنامه، چگونگی ارایه گزارش از تطبیق پروژه های کاری و مشکلات موجود موسسات و انجوها بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان بیان کرد که بر اساس قانون، باید انجوها گزارش کاری شان را علاوه بر وزارت اقتصاد به وزارت سکتوری نیز ارایه نمایند. بدین سبب انجوهای همکار، به وزارت امور مهاجرین گزارش ارایه نمایند، در غییر آن انتظار امضای تفاهمنامه همکاری سال جدید مالی را نداشته باشند.
ایشان ادامه داد: با توجه به اینکه در قانون موسسات وضاحتی در عرصه مصارف اداری وجود ندارد، اما مطابق معیارات بین المللی مصارف اداری باید بین 10 تا 15 فیصد تنظیم شود، انتظار وزارت از انجوها این است که به دلیل مشکلات امنیتی در افغانستان مصارف اداری شان را کمتر از 25 فیصد تنظیم نمایند. زیرا کمک ها به ضعیف ترین قشر جامعه تعلق دارد، لازم است تا حداکثر این کمک ها به نیازمندان برسد و نباید صرف مصارف اداری گردد.
عالمی بلخی با ارایه شماره تلفن اش در جلسه، از موسسات خواست که در صورت هرگونه مشکل کاری، تعلل و کار شکنی کارمندان وزارت در هر نقطه کشور به شخص خودش تماس گرفته و مشکلات را واضیحاً در میان بگذارند.

نمایندگان موسسات ضمن ابراز قدردانی و خرسندی از تدویر جلسه، مشکلات شان را در عرصه زمانگیر بودن طی مراحل امضای تفاهمنامه به دلیل بروکراسی اداری ارایه نموده، گفتند که در زمان حکومت وحدت ملی هماهنگی خوبی در عرصه امضای تفاهمنامه و تطبیق پروژه ها به میان آمده است.

 

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۲۲
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از کمیشنری عالی سازمان ملل خواست که به مهاجرین افغان در کشور ترانزیتی توجه بیشتر نماید

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین، روز دوشنبه 28 دلو سال روان با آقای فلیپو گرندی کمیشنر عالی ملل متحد در امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱:۲۳
Background image

معاون رئیس جمهور و وزیر امور مهاجرین با نمایندگان مهاجرین مقیم پاکستان دیدار کرد

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در "نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین"، به نمایندگی از دولت افغانستان به. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۳
Background image

هیئت اعزامی دولت افغانستان به پاکستان با کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان دیدار کرد

هیئت دولت افغانستان تحت ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان که برای اشتراک در کنفرانس «چهل سال میزبانی پناهندگان افغان در پاکستان: مشارکت جدید برای همبستگی» به. . .

بازگشت به خبر