وزیر امور مهاجرین به انجو ها!

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۹ - ۹:۱۰
وزیر امور مهاجرین به انجو ها!

در صورتیکه گزارش ندهید و مصارف اداری تان کمتر از 25 فیصد نباشد، تفاهمنامه امضا نمی کنیم

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی تحت عنوان انسجام فعالیت انجوها، با مسئولان و نمایندگان بیش از 60 انجوی که با وزارت تفاهمنامه همکاری دارند، به ارایه گزارش و کاهش مصارف اداری آنان تاکید کرد.

دراین نشست که سه شنبه 8 دلو سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به هدف هماهنگی بیشتر انجوها با وزارت و استماع مشکلات آنان دایر شد، در رابطه به چگونگی امضای تفاهمنامه، چگونگی ارایه گزارش از تطبیق پروژه های کاری و مشکلات موجود موسسات و انجوها بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان بیان کرد که بر اساس قانون، باید انجوها گزارش کاری شان را علاوه بر وزارت اقتصاد به وزارت سکتوری نیز ارایه نمایند. بدین سبب انجوهای همکار، به وزارت امور مهاجرین گزارش ارایه نمایند، در غییر آن انتظار امضای تفاهمنامه همکاری سال جدید مالی را نداشته باشند.
ایشان ادامه داد: با توجه به اینکه در قانون موسسات وضاحتی در عرصه مصارف اداری وجود ندارد، اما مطابق معیارات بین المللی مصارف اداری باید بین 10 تا 15 فیصد تنظیم شود، انتظار وزارت از انجوها این است که به دلیل مشکلات امنیتی در افغانستان مصارف اداری شان را کمتر از 25 فیصد تنظیم نمایند. زیرا کمک ها به ضعیف ترین قشر جامعه تعلق دارد، لازم است تا حداکثر این کمک ها به نیازمندان برسد و نباید صرف مصارف اداری گردد.
عالمی بلخی با ارایه شماره تلفن اش در جلسه، از موسسات خواست که در صورت هرگونه مشکل کاری، تعلل و کار شکنی کارمندان وزارت در هر نقطه کشور به شخص خودش تماس گرفته و مشکلات را واضیحاً در میان بگذارند.

نمایندگان موسسات ضمن ابراز قدردانی و خرسندی از تدویر جلسه، مشکلات شان را در عرصه زمانگیر بودن طی مراحل امضای تفاهمنامه به دلیل بروکراسی اداری ارایه نموده، گفتند که در زمان حکومت وحدت ملی هماهنگی خوبی در عرصه امضای تفاهمنامه و تطبیق پروژه ها به میان آمده است.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۱:۵۳
Background image

بیش از ۴ صد خانواده در برخی ولایات کشور مساعدت دریافت نمودند

    در یک هفته گذشته برای۴ صد و ۲۱ فامیل در ۸ ولایت کشور مساعدت صورت گرفته است.

این کمک ها از تاریخ ۳ الی ۷ حمل سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان از طرف موسسات. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱/۲ - ۹:۱۰
Background image

دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا، اوقات کاری برای وزارت خانه و ادارات مستقل را فیصله نمود

به اساس دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا که تحت رهبری استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به روز سه شنبه 27 حوت1398 در صدارت برگزار گردید در مورد تایم کاری ادارات. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۰:۲۷
Background image

وزیر امورمهاجرین: ایران اخراج اجباری را متوقف کرده؛ مهاجرین داوطلبانه برمی‌گردند


سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت کنندگان در نشست فوق العاده مجلس نمایندگان که در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با حضور برخی از وزرا و مسئولان حکومت برگزار شده بود، گفت که. . .

بازگشت به خبر