وزیر امور مهاجرین از کمپ بیجاشدگان ولایت هرات دیدار کرد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۲۸
وزیر امور مهاجرین از کمپ بیجاشدگان ولایت هرات دیدار کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت هرات روز چهارشنبه 24 میزان سال روان، به کمپ بیجاشدگان شهرک سبز که در ولسوالی کرخ آن ولایت موقعیت دارد، حضور یافته و وضعیت ساکنان آن شهرک را مورد بررسی قرار داد.

ساکنان کمپ مذکور از وزارت امور مهاجرین خواست که در زمینه های افزایش خدماب صحی، اعمار مکتب و افزایش کمک های بشری همکاری نماید.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به باشندگان این کمپ وعده سپرد که برای دریافت راه حل مشکلات آنان، ضمن آنکه از آدرس وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان تلاش می نماید، این موضوعات را با اداره هماهنگ کننده کمک های سازمان ملل متحد در افغانستان و ریاست جمهوری اسلامی افغانستان نیز مطرح ساخته و از بخش های نامبرده خواهان همکاری می گردد.

دراین کمپ حدود 15 هزار خانواده که اکثریت شان سال گذشته در اثر خشک سالی و ناامنی از ولایات همجوار هرات بخصوص غور و بادغیس بیجا شده اند، زندگی می نماید.

این کمپ موقت سال گذشته به منظور رسیدگی بهتر به بیجاشدگان و جلوگیری از تحت فشار قرار گرفتن جامعه میزبان، توسط وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با هماهنگی موسسات بین‌المللی ایجاد شد و تاکنون به نیازمندی اولیه آن در بخش تامین آب آشامیدنی، توزیع خیمه و فراهم سازی شبکه برق آفتابی رسیدگی صورت گرفته است.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۴:۱۹
Background image

مسئولان سازمان بین المللی مهاجرت روی ادامه کار سیستم معلومات مهاجرین با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان صحبت کرد

مسئولان بخش سیستم معلومات مهاجرین(دیتابس مهاجرین) دفتر سازمان بین المللی مهاجرت با حضور در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان در رابطه به ادامه کار شان و اتصال ولایات بیشتر به این. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۱:۴۹
Background image

سیستم گزارش دهی آنلاین در وزارت امور مهاجرین فعال گردید

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان سیستم گزارش دهی آنلاین را فعال ساخته، طی چند روز گذشته به روئسا و کارمندان 34 ولایت کشور چگونگی استفاده از این سیستم را آموزش داده و به زودی این سیستم. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۲۸ - ۱۱:۴۹
Background image

وزیر امور مهاجرین از جریان کار تعمیراتی وزارت نظارت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از جریان کار ساخت دفاتر برنامه شورا در محوطه این وزارت اعمار می گردد و جریان کار تعمیراتی و استحکامی سایر بخش های از ساختمان وزارت. . .

بازگشت به خبر