وزیر امور مهاجرین از کمپ بیجاشدگان ولایت هرات دیدار کرد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۵ - ۸:۲۸
وزیر امور مهاجرین از کمپ بیجاشدگان ولایت هرات دیدار کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت هرات روز چهارشنبه 24 میزان سال روان، به کمپ بیجاشدگان شهرک سبز که در ولسوالی کرخ آن ولایت موقعیت دارد، حضور یافته و وضعیت ساکنان آن شهرک را مورد بررسی قرار داد.

ساکنان کمپ مذکور از وزارت امور مهاجرین خواست که در زمینه های افزایش خدماب صحی، اعمار مکتب و افزایش کمک های بشری همکاری نماید.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به باشندگان این کمپ وعده سپرد که برای دریافت راه حل مشکلات آنان، ضمن آنکه از آدرس وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان تلاش می نماید، این موضوعات را با اداره هماهنگ کننده کمک های سازمان ملل متحد در افغانستان و ریاست جمهوری اسلامی افغانستان نیز مطرح ساخته و از بخش های نامبرده خواهان همکاری می گردد.

دراین کمپ حدود 15 هزار خانواده که اکثریت شان سال گذشته در اثر خشک سالی و ناامنی از ولایات همجوار هرات بخصوص غور و بادغیس بیجا شده اند، زندگی می نماید.

این کمپ موقت سال گذشته به منظور رسیدگی بهتر به بیجاشدگان و جلوگیری از تحت فشار قرار گرفتن جامعه میزبان، توسط وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با هماهنگی موسسات بین‌المللی ایجاد شد و تاکنون به نیازمندی اولیه آن در بخش تامین آب آشامیدنی، توزیع خیمه و فراهم سازی شبکه برق آفتابی رسیدگی صورت گرفته است.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۱۰:۴۹
Background image

کار پروژه شبکه آب رسانی در غزنی آغاز شد

ریاست امور مهاجرین و عودت کننده گان ولایت غزنی به تاریخ 23 سرطان سال روان کار پروژه شبکه آب رسانی فیز اول شهرک ابوریحان البیرونی ولایت غزنی را با حضور داشت رئیس امور مهاجرین وعودت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۷:۵۱
Background image

ورکشاپ چگونگی مبارزه با استرس ناشی از ویروس کرونا در وزارت امور مهاجرین خاتمه یافت

ورکشاپ دو‌ روزه‌ی چگونگی مبارزه با استرس ناشی از کرونا که از سوی دفتر صحت روانی–اجتماعی بین المللی یا (IPSO ) در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان برگزار شده بود، امروز (چهارشنبه، ۱۸. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۹ - ۱۲:۹
Background image

بیش از500 خانواده بی جاشده درولایت جوزجان مساعدت شد

برای 541 فامیل بیجا شده ولسوالی های مردیان و منگجیک ولایت جوزجان، ازطریق اداره امور مهاجرین آنولایت بسته های غذایی، طی سه روز گذشته توزیع گردید.
به اساس معلومات اداره مهاجرین. . .

بازگشت به خبر