وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان برای استقرار دایمی بیجاشده‎گان داخلی مقیم کابل تلاش می نماید

anwari_morr
چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۱۲:۳۱
________

که در جلسه ای که روز سه شنبه 18 جوزای سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عود کنندگان دایر شد، در رابطه به طرح استقرار دایمی خانواده های بیجاشده داخلی ساکن در شهر کابل بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

این جلسه با حضور نماینده دفتر معاونیت اول ریاست جمهوری، نماینده اداره انکشاف زون پایتخت، رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان داخلی و رئیس امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت کابل تحت ریاست شیرعلم امله وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه های وزارت تدویر یافت.

قرار است بر اساس یک طرح که از سوی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان نهایی گردیده، خانواده های خیمه نشین بیجاشده خیمه نشین شهر کابل در محلات دایمی مستقر شوند و ساحات پلان شده شهری از خیمه ها تخلیه شود. انتقال این خانواده ها، از خیمه نشین های دیوان بیگی، بلاک های شاداب ظفر و چهارراهی قمبر شهر کابل آغاز می شود.

در محل یادشده کم از کم یک هزار و 250 خانواده بیجاشده داخلی زندگی می کند.

 

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۶:۲۹
Background image

وزارت امور مهاجرین و دانشگاه خصوصی التقوا تفاهمنامه همکاری را در زمینه انجام تحقیق های علمی در مورد مهاجرت امضا کردند

هیات رهبری پوهنتون خصوصی التقوا روز چهارشنبه 26 جوزای سال روان خورشیدی در دیداری با شیر علم امله‌وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان همکاری اش در زمینه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۶:۱۰
Background image

کارگاه "پروسه های کاری ثبت و راجستر عودت کنندگدان و بیجاشدگان" برگزار شد

کارگاه یا ورکشاپی تحت عنوان پروسه کاری ثبت و راجستر عودت کنندگان و بیجاشدگان به روز شنبه و یک شنبه، 23 و 24 جوزای سال روان از سوی ریاست تکنالوژی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۴:۸
Background image

فعالان مدنی در سویدن خواستار توقف بازگشت مهاجران افغان شدند

نمایندگان شماری ازسازمان‌های جامعه مدنی و نهادهای بشری در سویدن در گفتگوی مجازی با وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز یک شنبه، 23 جوزای سال روان. . .

بازگشت به خبر