همه بیجاشده های که در پارک آزادی کوتل خیرخانه زندگی می کردند، به خانه های برگشتند

anwari_morr
یکشنبه ۱۴۰۰/۸/۱۶ - ۱۰:۲
همه بیجاشده های که در پارک آزادی کوتل خیرخانه زندگی می کردند، به خانه های برگشتند

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک اقدام مشترک با موسسه یونین اید و موسسه زنان رضاکار همه بیجاشده های ساکن در پارک آزادی را که تعداد شان به یک هزار و 200 خانواده می رسد، به خانه ها و محلات اصلی شان انتقال داد.

الحاج محمد ارسلاح خروتی، معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و مولوی قاری عبدالمتین رحیمزی، رئیس امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت کابل روز یکشنبه 16 عقرب 1400 در پارک آزادی حضور یافته و از روند انتقال این خانواده ها نظارت کردند.

معین مالی و اداری در این مورد بیان داشت که پیش از این حدود دو هزار خانواده از ساحات پارک شهر نو، دشت پدوله و خیرخانه به محلات اصلی شان انتقال داده شده و امروز این خانواده ها از پارک آزادی و حصه اول خیرخانه به ولایات اصلی شان کندز، بدخشان تخار، بغلان، سرپل، کاپیسا و پنجشیر انتقال می یابند.

به گفته ایشان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان برای این خانواده ها سهولت ترانسپورتی فراهم نموده و افزون بر آن با موسسات و نهادهای همکار هماهنگی شده است تا با این خانواده ها در سه ماه آینده در ساحات اصلی شان کمک شود.

الحاج خروتی افزود که وزارت اور مهاجرین مهاجرین متعهد است تا در شهر کابل و در سایر ولایات سروی، نیازسنجی و خدمت رسانی به خانواده های بیجاشده را ادامه داده و با همکاری موسسات بین المللی زمینه انتقال شان را فراهم سازد.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۳:۲۴
Background image

وزیر امور مهاجرین با رییس امور مهاجرین ولایت بلخ ملاقات کرد

الحاج خلیل الرحمن حقانی، وزیر امور مهاجرین وعودت کننده با مولوی اسدالله وفا رییس امور مهاجرین و عودت کننده گان ولایت بلخ در دفتر کارش ملاقات نمود.

آقای وفا در این ملاقات کارکرد و. . .
چهارشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۰ - ۱۵:۱۷
Background image

دومین نشست تخنیکی برنامه یکسان سازی ارقام بیجاشده های داخلی در وزارت امور مهاجرین برگزارشد

تحت ریاست الحاج مولوی عبدالرحمن راشد معین مسلکی وزارت امور مهاجرین دومین نشست تخنیکی در خصوص برنامه یکسان سازی ارقام بیجاشده گان داخلی با حضور نمایند های کمیشنری عالی سازمان ملل. . .
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۹ - ۱۴:۵۴
Background image

پنج تفاهم نامه همکاری به ارزش بیش از شش میلیون دالر امریکایی در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

 
به ارزش شش میلیون ۷ صدو ۱۹ هزار و ۴۲۰ دالر امریکایی پنج تفاهم ‌نامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان و موسسات احیای صحت و جامعه افغانی، فراهم آوری سرمایه. . .

بازگشت به خبر