نشست هماهنگی، جهت انتقال بیجاشده گان در وزارت امور مهاجرین برگذار شد

anwari_morr
چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۲۰:۲۸
-

نشست هماهنگی جهت انتقال بیجاشده گان به محلات اصلی شان، با حضور نمایند های ادارات سازمان بین المللی مهاجرت و هما هنگ‌کننده کمک ‌های بشری سازمان ملل متحد درافغانستان در ریاست بیجاشده گان داخلی برگزارشد.

مولوی سردار شیرزاد رئیس رسیدگی به وضعیت بیجاشده گان داخلی گفت: حدود سه میلیون بیجاشده داریم اولین کار امارت اسلامی این بود که خانواده های که داوطلب میباشند به محلات اصلی شان انتقال دهد.

وی افزود، فعلا زمینه مساعد است که این خانواده ها را به محلات اصلی شان انتقال دهیم، ده ها هزار خانواده آماده برگشت به محلات اصلی شان هستند، تصمیم براین بود که سال گذشته آنان انتقال یابند اما بنابر مشکلات این کار صورت نگرفت.

شیرزاد بیان داشت،این یک مسوولیت بزرگ است و هدف نشست این است تا با همکاری و هماهنگی با یک دیگر درانتقال بیجاشده ها این مشکل را حل نمایم.

وی از کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان نیز خواست تا در تشریک مساعی با شرکای کاری خویش در عرصه انتقال این خانواده ها همکاری لازم نمایند.

محمد خاطر زید، معاون و سرپرست ادارۀ هماهنگ‌کننده کمک ‌های بشری سازمان ملل متحد درافغانستان افزود که آماده همکاری با وزارت امو رمهاجرین در این عرصه هستیم.

جتندرا بوهورا، نماینده سازمان بین المللی مهاجرت نیز در مورد از همکاری آن سازمان اطمینان داد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۲ - ۲۰:۱۶
Background image

چهار تفاهم نامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و سه موسسه به امضا رسید

به ارزش ۹ صدو ۶۰ هزار و ۷۲۳ دالر امریکایی چهار تفاهم نامه های همکاری میان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان و موسسات ده شانتی رضاکاره تولنه ،کمیته بين المللی نجات و مردم ضرورت مند. . .
دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۲:۱۳
Background image

معین مسلکی و کفیل وزارت، با معاون و سرپرست سفارت ایران ملاقات نمود

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی و کفیل وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، با آقای نجاری، معاون و سرپرست سفارت کشور جمهوری اسلامی ایران، در دفتر کارش ملاقات نمود.

در این ملاقات. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۶ - ۱۲:۳۲
Background image

سرپرست وزارت، با معاون کاردار سفارت پاکستان دیدار نمود

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وسرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، با آقای جنید وزیری، معاون کاردار سفارت پاکستان و هیات همراه باوی، در دفتر کارش دیدار نمود.

در این دیدار در. . .

بازگشت به خبر