نزدیک به 30 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مددرسانی شده‌اند

anwari_morr
یکشنبه ۱۳۹۹/۸/۴ - ۹:۵۰

در جریان یک ماه گذشته ( اول الی 30 میزان ) دست کم 27 هزار و 422 خانواده  در26 ولایت کشور تحت پوش مساعدت‌های بشری وزارت امورمهاجرین و برخی از ادارات همکار ملی و بین المللی قرار گرفته‌اند.

این کمک‌ها شامل مواد غذایی ( آرد، گندم، روغن، نمک، دال، نخود، لوبیا، مواد مغذی برای مادران و نوزادان دچار بیماری سو تغذی)، غیر غذایی (وسایل آشپزخانه، بسته های صحی) و پول نقد می‌یاشند که برای بیجاشدگان، عودت کنندگان و آسیب دیدگان حوادث طبیعی در ولایات کندز، بادغیس، فاریاب، جوزجان، کنر، کاپیسا، بغلان، میدان وردک، قندهار، نیمروز، دایکندی، تخار، هلمند، سرپل، بدخشان ، ارزگان، کابل، هرات، پنجشیر، غور،بلخ، لغمان، پروان، لوگر، فراه، بامیان، توزیع شده اند.

از سوی هم، اداره امورمهاجرین و عودت کنندگان هر ولایت و اداره های همکار وزارت، برنامه های ورزشی و آگاهی دهی را نیز برای عودت کنندگان و بیجاشدگان در این ولایت ها برگزار کرده اند.

تازه ترین خبر

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۲۰:۹
Background image

دو تفاهمنامه همکاری با ارزش بیش از 3 میلیون دالر برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا شد

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دو تفاهمنامه همکاری را با برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی با موسسه (CHA) و WASSA به امضا رساند که ارزش مجموعی آن 3 میلیون و 258 هزار و 794 دالر. . .

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۱۳:۲۰
Background image

اخلاقی؛ خون شهدای جهاد، شهدای مقاومت و شهدای نیروهای امنیتی تضمینی برای بقای بیرق ملی کشور است

در محفلی که به منظور ارج گذاری به بیرق ملی کشور برگزار شده بود، نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین ضمن تبریکی این روز به مردم و پرچمداران کشور بیان کرد: اطمینان کامل وجود دارد که بیرق. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۹:۴۷
Background image

وزیر امور مهاجرین: بخش اعظم بودجه پروژه‌ها باید برای رسیدگی به نیازمندان مصرف شود، نه مصارف اداری

در نشستی که نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با خانم استریت ای سلیتتین رئیس کمیته مهاجرت ناروی(NRC) داشتند، تاکید شد که باید بخش اعظم بودجه پروژه ها برای رسیدگی به. . .

بازگشت به خبر