مقامات وزارت امور مهاجرین و اداره سازمان بین المللی مهاجرت روی برنامه های اشتغالزایی برای برگشت کنندگان صحبت کردند

sadam_morr
جمعه ۱۳۹۸/۵/۱۸ - ۱۴:۵۲
ملاقات وزير امور مهاجرين با رييس اى او ام
سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان و لورانس هارت رئیس سازمان بین المللی مهاجرت(IOM)، در یک نشست مشترک روی هماهنگی بیشتر دو اداره جهت تطبیق برنامه رادا و چگونگی تطبیق این برنامه که به منظور اشتغالزایی برگشت کنندگان راه انداه شده است، بحث و تبادل نظر نمودند. این نشست روز سه شنبه 15 اسد سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان صورت گرفت و برخی از مسئولان تخنیکی هر دو اداره نیز در آن حضور داشتند. وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان ضمن تاکید به هماهنگی بیشتر و نظارت پذیری اداره سازمان بین المللی مهاجرت به وزارت امور مهاجرین، بیان کرد که برای موثریت بیشتر برنامه رادا و موفقیت روند ادغام برگشت کنندگان در جامعه، باید انتخاب پروژه های اشتغالزایی برگشت کنندگان با هماهنگی وزارت امور مهاجرین صورت گیرد زیر ما جداً طرفدار این هستیم که برنامه رادا با موفقیت و شفافیت بیشتر تطبیق گردد. وی همچنان در این نشست به آغاز زودهنگام برنامه شورا نیز تاکید نموده از سازمان بین المللی مهاجرت و اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد خواست که آنان نیز بخش های محول شده اش را با زودی تکمیل و برنامه شورا را آغاز نماید. رئیس IOM دراین نشست تعهد سپرد که موارد مهم تطبیق پروژه های رادا را برای موثریت بیشتر آن، با وزارت امور مهاجرین و کمیته رهبری این برنامه شریک خواهد ساخت.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۰:۲۱
Background image

وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و آقای احمدی رئیس شبکه گروه کاری مشترک جامعه مدنی به پای تفاهمنامه ای امضا کردند که بر اساس آن دو اداره برای دادخواهی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۰:۵۰
Background image

بیشتر از شش هزار خانواده مستحق در سراسر کشور کمک دریافت نمودند

برای شش هزار و ۵۱۹ خانواده بیجاه شده و مستحق در یک هفته گذشته کمک صورت گرفت. این مساعدت های زمستانی از تاریخ ۲۸ جدی الی سوم دلو سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۷:۵
Background image

وزیر امور مهاجرین و رئیس اداره برنامه غذایی جهان در رابطه به همکاری های مشترک دو اداره صحبت کردند

رابرت کسکا رییس دفتر سازمان غذایی جهان(دبلیو اف پی) در کابل، روز پنجشنبه 3 جدی سال روان با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان دیدار و در رابطه به همکاری های مشترک دو. . .

بازگشت به خبر