معین امور پناهندگان وضعیت بیجاشده های داخلی ولایت هلمند را مورد بررسی قرار داد

anwari_morr
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۵ - ۱۵:۵۰
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان روز یکشنبه 4 عقرب سال جاری به منظور رسیدگی به وضعیت بیجاشده های داخلی اخیر در ولایت هلمند، در راس یک هئیت به آن ولایت سفر کرد.

هدف این سفر نظارت از نحوه توزیع کمک های موسسات مدد رسان ملی و بین المللی، بازدید از کمپ موقت بیجاشدگان داخلی و استماع مشکلات بیجاشده های نامبرده است.

معین امور پناهندگان دراین سفر ضمن دیدار با مقام ولایت هلمند و بزرگان قومی جهت در میان گذاشتن چالش ها و مشکلات به میان آمده با موسسات همکار بین المللی همچون کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، برنامه غذایی جهان و برخی ادارات دیگر نیز دیدار و روی رسیدگی بهتر صحبت نمود.

وی در اخیر هدایات لازم را به ریاست امور مهاجرین هلمند و موسسات همکار داد تا در تسریع روند ثبت بیجاشدگان داخلی و مدد رسانی به آنها اقدامات لازم را انجام دهند.

در همین حال نهادهای همکار ضمن آمادگی کامل، همکاری شان در زمینه اعلام داشتند.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۹:۲۹
Background image

معین امور پناهندگان با سفیر افغانستان در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت کرد

وفی الله کاکر روز چهارشنبه 5 قوس سال روان در یک تماس تصویری(ویدئو کنفرانس) با میرویس صمدی سفیر کشور در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت و گفتگو کرد.

آقای کاکر دراین گفتگو از سفارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۲۱:۴
Background image

معین امور پناهندگان به ادغام پایدار برگشت کنندگان تاکید کرد

در ملاقاتی که وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با خانم عظیمه رویا مسئول برنامه شورا و سرپرست دفتر هبیتات در کابل داشت، به ادغام پایدار برگشت کنندگان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۱۰
Background image

نبود زیربنا در شهرک‌های مهاجرین سبب می‌شود تا برخی از بازگشت کننده‌گان به مهاجرت دوباره دست بزنند.

 نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان در ملاقاتی که با ذوهتو چال رئیس اداره آژانس انسجام و همکاری جمهوری ترکیه(تیکا TIKA) داشت بیان کرد که عدم وجود. . .

بازگشت به خبر