معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین به منظور بررسی وضعیت عودت کنندگان و بیجاشده ها به ولایت ارزگان سفر نمود

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۱۱:۳۱
عالمه
داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان روز دوشنبه 4 قوس سال روان جهت بررسی وضعیت عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی به ولایت ارزگان سفر نموده و با محمد شفیق اسدالله سعید والی آن ولایت و سایر مسئولین حکومت محلی دیدار و گفتگو نمود. در نخست والی ارزگان، معین امور پناهندگان و هیئت همراه اش را به ولایت ارزگان، خوش آمدید گفته گزارش کوتاهی از وضعیت مشکلات و چالش های بیجاشدگان و عودت کنندگان ارائه نمود. به گفتۀ وی در این اواخر از اثر جنگ های داخلی در حدود 9 هزار خانواده در ارزگان بیجا شده که تعدادی به کمک های زمستانی به گونه عاجل نیاز دارند. پدیده بیجاشدگی بر اثر جنگ های داخلی دوامدار، بیکاری، فقر و بیسوادی افزایش یافته است. آقای سعید پیشنهادات شان را درموارد همچون؛ کمک برای فامیل های عودت کنندگان، کمک های زمستانی برای بیجاشدگان نیازمند، مکلف ساختن نهاد های غیر دولتی جهت رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان مطابق به تفاهمنامه ها و ایجاد شهرک مشخص و موقت به بیجاشدگان در حالت اضطراری به دکتور عالمه ارائه و توجه وزارت امور مهاجرین در موارد فوق تقاضا نمود. معین امور پناهندگان بیان داشت که به منظور حمایت از خانواده های بیجاشده و عودت کننده ارزگان در وزارت اقدامات جدی روی دست خواهد گرفت و تلاش خواهد نمود تا به زودترین فرصت کمک های زمستانی برای بیجاشدگان در آن ولایت صورت گیرد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۴۴
Background image

یک مسابقه فوتبال میان تیم برگشت کنندگان و تیم اتحاد سبزوار هرات برگزار شد

این بازی میان های برگشت کنندگان مقیم هرات و اتحادیه سبزوار به منظور ادغام فرهنگی و ذهنی برگشت کنندگان با جامعه میزبان در شهر هرات راه اندازی شد.

مسابقه متذکره روز شنبه 16 قوس سال روان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۹:۳۱
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با سفیر جاپان روی بهبود وضعیت مهاجرین صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، با میتسو جی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار و روی بهبود وضعیت مهاجرین افغان در ایران و پاکستان و بازگشت متخصصان افغان از کشورهای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۱۰:۳۵
Background image

از روز جهانی معلولیت دروزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان تجلیل بعمل آمد

 

مسوولین ومنسوبین وزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان ،سه شنبه 12قوس ،طی محفلی از سوم دسمبر روز جهانی معلولیت تجلیل بعمل آوردند.

 دراین محفل،ابتدا سید حسین عالمی بلخی وزیر امورمهاجرین. . .

بازگشت به خبر