معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین به منظور بررسی وضعیت عودت کنندگان و بیجاشده ها به ولایت ارزگان سفر نمود

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۱۱:۳۱
عالمه
داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان روز دوشنبه 4 قوس سال روان جهت بررسی وضعیت عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی به ولایت ارزگان سفر نموده و با محمد شفیق اسدالله سعید والی آن ولایت و سایر مسئولین حکومت محلی دیدار و گفتگو نمود. در نخست والی ارزگان، معین امور پناهندگان و هیئت همراه اش را به ولایت ارزگان، خوش آمدید گفته گزارش کوتاهی از وضعیت مشکلات و چالش های بیجاشدگان و عودت کنندگان ارائه نمود. به گفتۀ وی در این اواخر از اثر جنگ های داخلی در حدود 9 هزار خانواده در ارزگان بیجا شده که تعدادی به کمک های زمستانی به گونه عاجل نیاز دارند. پدیده بیجاشدگی بر اثر جنگ های داخلی دوامدار، بیکاری، فقر و بیسوادی افزایش یافته است. آقای سعید پیشنهادات شان را درموارد همچون؛ کمک برای فامیل های عودت کنندگان، کمک های زمستانی برای بیجاشدگان نیازمند، مکلف ساختن نهاد های غیر دولتی جهت رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان مطابق به تفاهمنامه ها و ایجاد شهرک مشخص و موقت به بیجاشدگان در حالت اضطراری به دکتور عالمه ارائه و توجه وزارت امور مهاجرین در موارد فوق تقاضا نمود. معین امور پناهندگان بیان داشت که به منظور حمایت از خانواده های بیجاشده و عودت کننده ارزگان در وزارت اقدامات جدی روی دست خواهد گرفت و تلاش خواهد نمود تا به زودترین فرصت کمک های زمستانی برای بیجاشدگان در آن ولایت صورت گیرد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۱:۵۶
Background image

بزرگان و باشندگان ولسوالی شیبر ولایت بامیان از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

برخی از بزرگان و موسفیدان ولسوالی شیبر ولایت بامیان روز شنبه ۳ حوت سال روان با حضور در مقر وزارت، با اهدای تقدیرنامه از کارکرد سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان قدردانی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۱۳:۲۱
Background image

وزیرامور مهاجرین: اکنون موضوع مهم حکومت رسیدگی به بیجاشدگان داخلی ا ست

 

سید حسین عالمی بلخی، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز پنجشنبه ( اول حوت) سال روان در ورکشاپ " تدوین پلان عمل تطبیقی ولایتی مطابق پالیسی ملی بیجاشدگان" در کابل اشتراک و ابراز. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۱۱:۲۷
Background image

وزیر امور مهاجرین با رئیس همکاری های انکشافی اتحادیه اروپا دیدار کرد

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین به آن کشور رفته است، روز سه شنبه 29 دلو سال روان با رئیس عمومی بخش. . .

بازگشت به خبر