معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین به منظور بررسی وضعیت عودت کنندگان و بیجاشده ها به ولایت ارزگان سفر نمود

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۱۱:۳۱
عالمه
داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان روز دوشنبه 4 قوس سال روان جهت بررسی وضعیت عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی به ولایت ارزگان سفر نموده و با محمد شفیق اسدالله سعید والی آن ولایت و سایر مسئولین حکومت محلی دیدار و گفتگو نمود. در نخست والی ارزگان، معین امور پناهندگان و هیئت همراه اش را به ولایت ارزگان، خوش آمدید گفته گزارش کوتاهی از وضعیت مشکلات و چالش های بیجاشدگان و عودت کنندگان ارائه نمود. به گفتۀ وی در این اواخر از اثر جنگ های داخلی در حدود 9 هزار خانواده در ارزگان بیجا شده که تعدادی به کمک های زمستانی به گونه عاجل نیاز دارند. پدیده بیجاشدگی بر اثر جنگ های داخلی دوامدار، بیکاری، فقر و بیسوادی افزایش یافته است. آقای سعید پیشنهادات شان را درموارد همچون؛ کمک برای فامیل های عودت کنندگان، کمک های زمستانی برای بیجاشدگان نیازمند، مکلف ساختن نهاد های غیر دولتی جهت رسیدگی به وضعیت بیجاشدگان مطابق به تفاهمنامه ها و ایجاد شهرک مشخص و موقت به بیجاشدگان در حالت اضطراری به دکتور عالمه ارائه و توجه وزارت امور مهاجرین در موارد فوق تقاضا نمود. معین امور پناهندگان بیان داشت که به منظور حمایت از خانواده های بیجاشده و عودت کننده ارزگان در وزارت اقدامات جدی روی دست خواهد گرفت و تلاش خواهد نمود تا به زودترین فرصت کمک های زمستانی برای بیجاشدگان در آن ولایت صورت گیرد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر