معین امور پناهندگان با معاون سفیر اتحادیه اروپا در رابطه به وضعیت مهاجران افغان صحبت کرد

anwari_morr
دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۱ - ۱۴:۲
معین امور پناهندگان با معاون سفیر اتحادیه اروپا در رابطه به وضعیت مهاجران افغان صحبت کرد
 
در نشستی که روز یکشنبه 20 میزان سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان صورت گرفت، وفی الله کاکر معین امور پناهندگان با آرنوت پاولیس معاون سفیر اتحادیه اروپا در کشور، روی وضعیت مهاجران افغان صحبت کرد.
دراین نشست ضمن تعارف جانبین و اعلام ادامه همکاری های نیک و دوستانه از سوی نمایندگی اتحادیه اروپا با وزارت امور مهاجرین، روی از سر گیری بازگشت مهاجران افغان نیز که پیش ازین به دلیل شرایط قرنطینه متوقف بود، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به عملی شدن اعلامیه مشترک راه پیشرو با اتحادیه اروپا تاکید کرده از آن جانب خواست که بر اساس این اعلامیه، کشورهای میزبان باید به گروه آسیب پذیر مهاجران توجه ویژه داشته باشند.
اعلامیه مشترک راه پیشرو میان افغانستان و اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از بازگشت اجباری کتلوی مهاجران به امضا رسیده و بر اساس آن پناهجویان افغان از فرصت های بیشتری برای پذیرش در کشور های میزبان شان برخوردار هستند.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۶ - ۸:۱۰
Background image

معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین با مسوولین موسسه داکار گفتگو کرد

ولی الله جلال معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با رییس و دو تن دیگر از مسوولین موسسه داکار در مقر وزارت دیدار و روی کمک‌رسانی عاجل به بیجاشدگان در کمپ‌های. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

وزارت امور مهاجرین تفاهمنامه ای را به ارزش نزدیک به سه میلیون دالر جهت رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا کرد

تفاهمنامه تطبیق و عملی سازی دو برنامه رسیدگی به خانواده های بیجاشده و برگشت کننده میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و کمیته بین‌المللی نجات (IRC) به امضا رسید

شیرعلم امله وال معین. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۲ - ۸:۹
Background image

گفتگوی معین امور پناهندگان با سفیر هند؛در این نشست علاوه بر چالش‌های دیگر مهاجران افغان؛ روی کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در هند بحث شد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان با رویندار تندن، سفیر هند در افغانستان روی یافتن راه‌کار برای حل مشکلات فراروی مهاجران افغان در هند و نیز کاهش جریمه اقامت افغان‌ها در این کشور بحث و. . .

بازگشت به خبر