معین امورپناهندگان با دفتر اوچا در رابطه به بیجاشدگان هلمند گفتگو کرد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۴:۰
وفی الله کاکړ

وفی الله کاکر، معین امورپناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز (دوشنبه، 28 میزان) در یک گفتگوی مجازی با رییس دفتر بین المللی اوچا در افغانستان، روی وضعیت بیجاشدگان داخلی در هلمند بحث کرد. آقای کاکر بیان کرد که هزاران بیجاشده داخلی در این ولایت به گونه جدی به کمک های بشری ضرورت دارند.

آقای کاکر با ابراز نگرانی از وضعیت بیجاشدگان داخلی در هلمند، از سازمان بین المللی اوچا خواست تا سرعت و کمیت تیم های ارزیابی کننده را شدت ببخشد. وی همچنان تاکید کرد که ادارات و موسسات تطبیق کننده پروژه‌های مدد رسان بشری، باید در هماهنگی نزدیک با اداره امورمهاجرین ولایات کار کنند.

در همین حال آقای لان ریدلی، رییس سازمان بین المللی اوچا از ادامه‌ی ارزیابی و سروی خانواده‌های نیازمند در لشکرگاه خبر داد.

افزون بر این، معین امورپناهندگان از سفر یک هیات در روزهای آینده به این ولایت به منظور گفتگو با مقامات محلی از بهر بررسی مشکلات بیجاشدگان، بدست آوردن معلومات دست اول از وضعیت آنان و ساحات که بیجاشدگان در آنجا پناه برده‌اند، خبر داد. آقای کاکر علاوه کرد: " وزارت امورمهاجرین میخواهد تا از روند توزیع دقیق و درست کمک ها که شامل مواد اولیه (غذایی و غیر غذایی) می باشند، اطمینان داشته باشد".

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۵ - ۹:۵۷
Background image

تاکید بر توسعه محور بودن برنامه‌ها؛ وزیر امور مهاجرین می گوید فعالیت‌ها برای ادغام باید هرچی پایدارتر باشد

پنجشنبه 13 قوس 1399

در نشستی با رییس سازمان بین المللی مبارزه با گرسنگی (WHH)، نور الرحمن اخلاقی_وزیر امور مهاجری ن و عودت کنندگان بیان کرد که تمام پروژه‌های که در زمینه ادغام. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۰:۵۵
Background image

وفی الله کاکر_معین امور پناهندگان در نشست (بوداپست) که در سطح عالی و به رهبری دولت ترکیه برگزار کرده بود بصورت مجازی اشتراک کرد.

در این نشست، وی بیان کرد که دولت افغانستان روی پالیسی جامع مهاجرت کار میکند. علاوه بر این، وی از تکمیل شدن استراتیژی پسا صلح و نیز پیشرفت در زمینه پالیسی قانونی ساختن مهاجرت با تمرکز بر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۱ - ۱۳:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رئیس بخش مهاجرت سفارت دنمارک در کابل دیدار کرد

وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با اتشه بخش مهاجرت دنمارک در کابل روی برنامه‌های دو طرف در زمینه ادغام پایدار برگشت کنندگان بحث و گفتگو کردند.

معین. . .

بازگشت به خبر