طی سه ماه گذشته دست‌کم ۳۲ هزار مهاجر به افغانستان برگشته‌اند

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۵۳
په تېرو دريو مياشتو کې لږ ترلږه ۳۲ زره افغان کډوال افغانستان ته راغلي
بربنیاد یافته‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، ۳۱ هزار و ۵۳۸ نفرمهاجر ازتاریخ 15 قوس_21 دلوسالروان از کشورهای همسایه و اروپایی به کشوربرگشته اند. ازمیان افرادیادشده، ۲۸ هزار و ۸۲۴ تن آنها از کشورهای ایران و پاکستان و ۲ هزار و ۷۱۴ دیگر از سایرکشورها به میدان هوایی بین‌ المللی حامد کرزی در کابل برگشته‌اند که عودت ۱۵ هزار و ۳۸۵ تن آنها اجباری و ۱۶ هزار و ۱۵۳ تن دیگر ایشان داوطلبانه بوده. این در حالیست که در سال روان میلادی ۲۱ هزار و ۷۴۲ تن بر اثر جنگ و نا امنی ها در ولایات ارزگان، لغمان، فاریاب، فراه، ننگرهار، پکتیکا، کابل و قندهارباترک محلات مسکونی شان بیجا شده اند وبرای دست کم ۹ هزار و ۵۴۴ تن آنها ازطریق موسسات ملی و بین المللی با همکاری وزارت امور مهاجرین، مساعدت شده است.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۲۲
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از کمیشنری عالی سازمان ملل خواست که به مهاجرین افغان در کشور ترانزیتی توجه بیشتر نماید

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین، روز دوشنبه 28 دلو سال روان با آقای فلیپو گرندی کمیشنر عالی ملل متحد در امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱:۲۳
Background image

معاون رئیس جمهور و وزیر امور مهاجرین با نمایندگان مهاجرین مقیم پاکستان دیدار کرد

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در "نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین"، به نمایندگی از دولت افغانستان به. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۳
Background image

هیئت اعزامی دولت افغانستان به پاکستان با کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان دیدار کرد

هیئت دولت افغانستان تحت ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان که برای اشتراک در کنفرانس «چهل سال میزبانی پناهندگان افغان در پاکستان: مشارکت جدید برای همبستگی» به. . .

بازگشت به خبر