طی سه ماه گذشته دست‌کم ۳۲ هزار مهاجر به افغانستان برگشته‌اند

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۵۳
په تېرو دريو مياشتو کې لږ ترلږه ۳۲ زره افغان کډوال افغانستان ته راغلي
بربنیاد یافته‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، ۳۱ هزار و ۵۳۸ نفرمهاجر ازتاریخ 15 قوس_21 دلوسالروان از کشورهای همسایه و اروپایی به کشوربرگشته اند. ازمیان افرادیادشده، ۲۸ هزار و ۸۲۴ تن آنها از کشورهای ایران و پاکستان و ۲ هزار و ۷۱۴ دیگر از سایرکشورها به میدان هوایی بین‌ المللی حامد کرزی در کابل برگشته‌اند که عودت ۱۵ هزار و ۳۸۵ تن آنها اجباری و ۱۶ هزار و ۱۵۳ تن دیگر ایشان داوطلبانه بوده. این در حالیست که در سال روان میلادی ۲۱ هزار و ۷۴۲ تن بر اثر جنگ و نا امنی ها در ولایات ارزگان، لغمان، فاریاب، فراه، ننگرهار، پکتیکا، کابل و قندهارباترک محلات مسکونی شان بیجا شده اند وبرای دست کم ۹ هزار و ۵۴۴ تن آنها ازطریق موسسات ملی و بین المللی با همکاری وزارت امور مهاجرین، مساعدت شده است.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۴۰
Background image

ده هاخانواده درولایت بادغیس مساعدت شد

برای86فامیل بیجاه شده به مرکز ولایت بادغیس ازطریق اداره امورمهاجرین آنولایت به تاریخ30/2/1399 مساعدت گردید.

این خانواده ها باشنده های اصلی قریه آکازی ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس اند. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۱۶:۴۰
Background image

دفتر ZOA ، سرپناه۳۶ فامیل بیجا شده را درولایت سرپل ترمیم می نماید.

به اساس تفاهم که میان اداره امورمهاجرین ولایت سرپل ودفتر ZOAT، صورت گرفته است، برای ترمیم هرباب شلتر، 26 هزارو500افغانیدردو قسط، ازجانب دفتر یادشده برای مسکونین 36 شلترتوزیع می شود.

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۹ - ۸:۴۰
Background image

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان و رئیس گروپ مشترک کاری و تطبیقی سند راهکارمشترک پیرامون مسایل مهاجرت (JWF) و همچنان رئیس هیأت گفتگو کننده جانب افغانستان با جانب اتحادیه اروپا

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان و رئیس گروپ مشترک کاری و تطبیقی سند راهکارمشترک پیرامون مسایل مهاجرت (JWF) و همچنان رئیس هیأت گفتگو کننده جانب افغانستان. . .

بازگشت به خبر