سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با سفیر ناروی در کابل دیدار کرد.

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۸:۴۱
_
 
نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین وعودت کننده‌گان با اولی اندریس لندمن، سفیر ناروی در کابل دیدار کرد.
در این نشست در رابطه به وضعیت مهاجران افغان در آن کشور، هماهنگی بیشتر به منظور مدیریت وضعیت مهاجران و تاثیرگزاری روند صلح روی مهاجرت افغان‌ها بحث و گفتگو نمودند.
سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان، از میزبانی و رسیده‌گی به مهاجرین که در کشور ناروی زیست دارند اظهار سپاس و امتنان نموده در ادامه از بازنگری تفاهم‌نامه مشترک با ناروی روی مدیریت مهاجران توسط دولت افغانستان، خواهان بلند رفتن سطح هماهنگی‌ها میان دو جانب روی مدیریت مهاجران شد.
آقای اخلاقی از کشور ناروی خواست که به موضوع حقوق بشری مهاجران و وضعیت امنیتی کشور در موقع بررسی درخواست پناهنده‌گی افغان‌ها توجه داشته باشد. وی پیش بینی‌ها و آماده‌گی‌های اداراه‌اش را در صورت تحقق و عدم تحقق صلح در کشور اعلام نموده افزود: " تحقق صلح می‌تواند یک آینده خوب را برای مهاجران و بیجاشده‌های داخلی کشور رقم بزند، عدم تحقق صلح و عدم رسیده‌گی مطلوب به بازگشت کننده‌گان می‌تواند یک بحران دیگر مهاجرت افغان‌ها به سوی اروپا را خلق کند که نیاز به توجه جدی جامعه جهانی را دارد."
در همین‌حال سفیر ناروی در کشور خبر داد که این کشور تعهدات‌اش را به عنوان یکی از کشورهای حامی افغانستان در نشست جنوا اعلام خواهد کرد و همچنان برای تحقق صلح در افغانستان تلاش می‌کند. وی یادآور شد که دولت ناروی در زمینه ارایه خدمات به بازگشت کننده‌گان افغان متعهد است.
این نشست در حالی‌ صورت گرفت که در حدود ۱۶هزار افغان در آن کشور مهاجر است.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۵ - ۹:۵۷
Background image

تاکید بر توسعه محور بودن برنامه‌ها؛ وزیر امور مهاجرین می گوید فعالیت‌ها برای ادغام باید هرچی پایدارتر باشد

پنجشنبه 13 قوس 1399

در نشستی با رییس سازمان بین المللی مبارزه با گرسنگی (WHH)، نور الرحمن اخلاقی_وزیر امور مهاجری ن و عودت کنندگان بیان کرد که تمام پروژه‌های که در زمینه ادغام. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۰:۵۵
Background image

وفی الله کاکر_معین امور پناهندگان در نشست (بوداپست) که در سطح عالی و به رهبری دولت ترکیه برگزار کرده بود بصورت مجازی اشتراک کرد.

در این نشست، وی بیان کرد که دولت افغانستان روی پالیسی جامع مهاجرت کار میکند. علاوه بر این، وی از تکمیل شدن استراتیژی پسا صلح و نیز پیشرفت در زمینه پالیسی قانونی ساختن مهاجرت با تمرکز بر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۱۱ - ۱۳:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رئیس بخش مهاجرت سفارت دنمارک در کابل دیدار کرد

وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با اتشه بخش مهاجرت دنمارک در کابل روی برنامه‌های دو طرف در زمینه ادغام پایدار برگشت کنندگان بحث و گفتگو کردند.

معین. . .

بازگشت به خبر