سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت پروان از شهرک مهاجرین بینی ورسک بازدید کرد

anwari_morr
جمعه ۱۳۹۹/۸/۳۰ - ۱۰:۴۱
______________

 چهارشنبه 28 عقرب 1399 نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و فلیپو گراندی کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان طی سفر شان به ولایت پروان از شهرک مهاجرین بینی ورسک آن ولایت بازديد، مشکلات و توقعات ساکنان آن شهرک را استماع کرد.

 ساکنان شهرک متذکره مشکلات شان را در بخش های کاریابی، اعمار مکتب، اعمار مرکز صحی، اعمار مارکیت و ایجاد شبکه آبرسانی با سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و کمیسار عالی مطرح ساختند.

 سرپرست وزارت امور مهاجرین پس از استماع مشکلات به رسیدگی آن تعهد داده و از مسئولان اداره کمیساریای عالی نیز از برنامه های انکشافی شان برای شهرک مهاجرین بینی ورسک پروان خبر داد.

 به گفته آنان اعمار یک باب مکتب دخترانه، مرکز صحی و شبکه آب از سوی آن اداره برای اهالی شهرک مذکور تحت کار می باشد. دراین شهرک که برای 14 هزار خانواده برگشت کننده طرح و دیزاین گردیده حدود 700 خانواده زندگی می کند.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۹:۲۹
Background image

معین امور پناهندگان با سفیر افغانستان در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت کرد

وفی الله کاکر روز چهارشنبه 5 قوس سال روان در یک تماس تصویری(ویدئو کنفرانس) با میرویس صمدی سفیر کشور در یونان روی وضعیت مهاجران افغان صحبت و گفتگو کرد.

آقای کاکر دراین گفتگو از سفارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۲۱:۴
Background image

معین امور پناهندگان به ادغام پایدار برگشت کنندگان تاکید کرد

در ملاقاتی که وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با خانم عظیمه رویا مسئول برنامه شورا و سرپرست دفتر هبیتات در کابل داشت، به ادغام پایدار برگشت کنندگان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۱۰
Background image

نبود زیربنا در شهرک‌های مهاجرین سبب می‌شود تا برخی از بازگشت کننده‌گان به مهاجرت دوباره دست بزنند.

 نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان در ملاقاتی که با ذوهتو چال رئیس اداره آژانس انسجام و همکاری جمهوری ترکیه(تیکا TIKA) داشت بیان کرد که عدم وجود. . .

بازگشت به خبر