خانواده های مهاجرین در ایران و ترکیه نیاز به کمک دارند

anwari_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۷ - ۱۸:۴۳
وزیر

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک گفتگوی تصویری با مسئول اداره بین المللی انکشاف پالیسی مهاجرت درکابل، بیان کرد که خانواده آن عده از مهاجرین که در ایران و ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده اند و آن عده از مهاجرین که در این شرایط کار های شان از دست داده اند، نیاز به کمک دارد.

وزیر امور مهاجرین معلومات داد که آمار مبتلایان به کرونا در میان مهاجران مقیم ایران و ترکیه زیاد است و صرفاً تداوی آنان با کوشش وزارت امور مهاجرین در شفاخانه های آن کشورها رایگان صورت می گیرد.

وی از اداره (ICMPD) و سایر نهادهای بین المللی خواست که به این مهاجرین و بخصوص آن عده خانواده های که اعضایش را در نتیجه مصاب شدن به ویروس کرونا از دست داده اند، کمک رسانی نماید.

مسئول اداره (ICMPD) دراین گفتگو روز سه شنبه 16 ثور سال روان پیشنهاد کرد که نیاز است تا یک پالیسی مهاجرت در شرایط گسترش ویروس کرونا در افغانستان طرح گردد.

عالمی بلخی در این زمینه بیان کرد که حکومت افغانستان در دو کمیته تحت ریاست معاونین ریاست جمهوری در رابطه به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و کمک رسانی در این شرایط کار می نماید. همچنان طرحی در رابطه به چگونگی مدیریت برگشت کنندگان از ایران، قرنطین سازی و ارایه کمک به آنان از سوی وزارت امور مهاجرین تهیه و در کمیته جلوگیری از شیوع کرونا تحت ریاست معاون دوم رئیس جمهور و کابینه افغانستان به تصویب رسیده است. در این طرح شرایطی در رابطه به چگونگی کمک رسانی به برگشت کنندگان از ایران و قرنطین شدن آنها پیش بینی شده فعلا ما باید در سدد منابع باشیم زیرا به لحاظ پالیسی سازی مشکل جدی وجود ندارد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۲:۴۴
Background image

نزدیک به چهارهزار خانواده طی هفته روان درسرار کشور مساعدت شده است

در یک هفته گذشته (22 تا 27 سنبله) دستکم 3 هزار و 545 خانواده در 19 ولایت کشور مساعدت نقدی، خوراک و پوشاک دریافت کرده اند.

کمک‌ها شامل ( پول نقد، مواد خوراکه، بسته های بهداشتی، اسباب. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۵۰
Background image

اخلاقی؛ استراتژی پنج سال آینده وزارت باید ابعاد اجتماعی، امنیتی و فرهنگی کشور را مورد بحث قرار دهد

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در گفتمان که به منظور تدوین استراتژی پنج ساله وزارت برگزار شده بود، تاکید کرد که این سند باید ابعاد اجتماعی، امنیتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۵۰
Background image

رییس کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با سرپرست وزارت امور مهاجرین دیدار تعارفی کرد

رییس کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) روز (چهارشنبه، 26 سنبله) در دیدار تعارفی با آقای نور رحمن اخلاقی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان روی. . .

بازگشت به خبر