جلسه گزراش گیری و بررسی مشکلات موسسات مقیم حوزه شمال شرق برگزار شد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۳ - ۹:۵۵
مهر خدا صبار

دراین نشست مشکلات فراروی موسسات بین‌المللی مقیم در حوزه شمال شرق و وضعیت بیجاشدگان ولایت تخار به بحث و بررسی گرفته شد.

این نشست روز چهارشنبه 12 سرطان سال روان در شهر فیض آباد تحت ریاست مهرخدا صبار سرپرست معینیت پالیسی وپلان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان که به بدخشان سفر نموده است، برگزار شد و مسئولین تمام موسسات بین‌المللی که در حوزه شمال شرق کار می نمایند حضور داشتند.

مسؤولان موسسات بین‌المللی مراجعه کسانی را که تحت نام نماینده بیجاشده ها، عرایض چندین خانواده حمل می نمایند یکی از چالش های کمک رسانی عنوان کرد. 
به گفته آنان 850 خانواده در پی درگیری های اخیر در تخار بیجاشده اند که به نیازمندی اولیه 800 خانواده رسیدگی صورت گرفته و وضعیت تحت کنترول است.

سرپرست معینیت پالیسی وپلان وزارت امور مهاجرین ضمن سپاسگذاری از کارکرد های موسسات در امر رسیدگی به بیجاشدگان، اشاره نمود که در صورت ادامه جنگ تعداد بیجاشدگان تخار افزایش خواهد یافت. همچنین بیان نمود که بر اساس طرزالعمل توزیع کمک ها به بیجاشدگان که وزارت با بخش کمک های بشری دفتر سازمان ملل متحد امضا نموده است، رسیدگی به وضعیت حالت اضطرار را طی 72 حالت وزارت دولت در امر مبارزه با حوادث و بعد از آن وزارت امور مهاجرین به عهده دارد.
سیستم عریضه دهی و سیستم هشدار را برای اطلاع دهی از بیجاشدگان فعال گردیده و سروی خانواده های بیجاشده مشترکاً با موسسات صورت می گیرد. 
وی افزود که بر اساس طرزالعمل جدید توزیع کمک ها هر خانواده باید مستقيماً عرایض شان را به ادارات مدت رسان تحویل داده و زمینه سوء استفاده افراد را از بیجاشدگی فراهم نسازد.

در همین حال آمر امور مهاجرین و عودت کنندگان بدخشان از کاهش افراد استفاده جو در اداره اش خبر داده گفت که ما کسانی را که از نام بیجاشده ها سو استفاده می کردند شناسایی نموده و مراجعه آنان را ممنوع و به حداقل رسانیده ایم.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۵:۵۷
Background image

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر در وزارت امور مهاجرین دایر گردید

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر، تحت ریاست داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز شنبه 23 سنبله سال روان دایرشد.

هدف از تدویر این جلسه. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۰:۱۲
Background image

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، بمنظور تطبیق برنامه ، اسکان بشری پایدار در ساحات شهری برای ادغام مجدد با اداره اسکان بشری ملل متحد همکاری می نماید

اداره اسکان بشر ملل متحد به حمایت مالی اتحادیه اروپا و دنمارک در مطابقت به فرمان 305 ریاست جمهوری جهت توزیع زمین دولتی را برای عودت کنندگان، بیجاشده ها و فامیل های شهدای نیروهای امنیتی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۸:۴۴
Background image

مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات شمال به بررسی گرفته شد

در جلسه که روز پنجشنبه 21 سنبله سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان دایر شد، مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات قندز، فاریاب، تخار، بدخشان و بغلان مورد بررسی قرار گرفت. دراین. . .

بازگشت به خبر