بمنظور مساعدت بیجا شده ها و سایر نیازمندان، در ولایت پنجشیر، هیاتی به آنولایت سفرنمود

sadam_morr
دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۱۹ - ۱۷:۵۷
____________

هیاتی، تحت ریاست رئیس عمومی دریافت راه حل های دایمی برای بیجاشده ها، به تاریج۱۸ میزان، به ولایت پنجشیر سفر نمود.

این هیآت تحت ریاست مولوی شمال خان عثمانی، رئیس عمومی دریافت راه حل های دایمی، برای بیجاشده ها و به ترکیب مفتی عبدالمطلب حقانی، رئیس اطلاعات و ارتباط عامه وزارت امور مهاجرین، مولوی محب الله مخلص، نماینده وزارت ارشاد ودعوت، مولوی صدیق الله، مسوول استخبارات ولایت پروان ویکتعداد دیگر، به تاریخ۱۸ میزان، عازم آنولایت شدند.

مولوی روح الله، معاون ولایت پنجشیر ضمن قدردانی از هیات مذکور گفت که مردم این ولایت از مساعدت امارت اسلامی افغانستان خوشنود هستند.

 موصوف کمکهای وزارت امور مهاجرین را موثر دانسته بادرنظرداشت مشکلات مردم آنولایت، خواهان توجه بیشتر وزارت امور مهاجرین شد.

مولوی شمال خان عثمانی، رئیس دریافت راه حل های دایمی برای بیجاشده ها گفت که درحال حاضر، برای ۵۰۰ خانواده، به این ولایت مساعدت انتقال شده و از آن میان، برای ۸۹ خانواده توزیع شده و توزیع برای۴۱۱ فامیل دیگر، جریان دارد. به گفته موصوف این مساعدت برای هرخانواده، شامل ۵۰ کیلو آرد،۲۰ کیلو برنج، دوتخته کمپل، دوثوب جمپر و یک کیت مواد خوراکی می باشد.

 مولوی محب الله مخلص، نماینده وزارت ارشاد و دعوت گفت که کمکها ادامه می یابد و هیات مختلط برای جذب کمک بیشتر برای مردم ولایت پنجشیر تلاش می نماید.

 

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۶ - ۱۵:۴۰
Background image

مواد کمک بشردوستانه پاکستان به ولایت پکتیکا انتقال یافت

به مقدار 124 تن مواد کمک بشردوستانه که از طرف موسسه فوندیشن کشور پاکستان برای بیجاشده ها و خانواده های نیازمند افغانستان اختصاص داده شد، طی یک مراسم رسمی در ولایت پکتیکا به مسئولان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۵ - ۸:۳۹
Background image

په کابل کې (500) اړمنو او بې ځايه شويو کورنيو سره د خوراکي توکو مرسته وشوه

صدها خانواده بیجاشده، به کابل مساعدت شد ۵۰۰ خانواده مستحق بیجاشده، به کابل، به تاریخ ۲۵ میزان سالروان، مطابق پلان وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان، مساعدت شد.

قاری عبدالمتین رحیم زی. . .

شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۴ - ۶:۱۰
Background image

پاکستان، یکمقدار مواد خوراکی را، به حکومت افغانستان مساعدت نمود

سفیرجمهوری اسلامی پاکستان، ۱۶ لاری مواد خوراکی، مساعدت آن کشور را دیروز23 میزان سالروان، به سرپرست وزارت امور مهاجرین وعودت کننده گان، سپرد.

محترم خلیل الرحمن حقانی، از حکومت پاکستان. . .

بازگشت به خبر