برنامه آگاهی دهی در مورد امراض  ساری در وزارت مهاجرین  برگزارشد

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۱۱ - ۱۴:۱۲
ـ

برنامه آگاهی دهی در مورد امراض ساری تب خونریزی دهنده (کانگو) و ریبیس ( مرض سگ دیوانه) از طرف وزارت صحت عامه در هماهنگی با ریاست منابع بشری وزارت امور مهاجرین برای شماری از کارمندان در تالار کنفرانس های وزارت برگزارشد.

در آغاز برنامه مفتی مدیرگل احمدی رییس منابع بشری و مولوی سردار شیرزاد رییس رسیده گی به وضعیت بیجاشده گان داخلی وزارت امور مهاجرین صحبت نمود ند و تدویر همچو برنامه ها ی معلو ماتی را مهم و ارزنده خواند.

ایشان  با اشاره به آیات و احادیث پیامبرص در ارتباط به امراض و صحت، بر حفظ الصحه محیطی تاکید نموده و از شاملین برنامه خواست که با علاقمندی به صحبتهای دوکتوران گوش دهند وآنچه را دوکتوران بیان میدارند، در محیط کار و منزل  بادیگرا شریک سازند ، تا از اینطریق ازسایت و شیوع امراض ساری جلوگیری شود.

سپس داکتر بشیر امین مسوول عمومی مرض کانگو، وداکتر جواد امانی مدیر عمومی کنترول امراض ریبیس ( مرض سگ دیوانه) وزارت صحت عامه در مورد ماهیت بیماریهای یاد شده، چگونگی انتقال و راه های پیشگیری از ابتلا به آن به صورت کامل و جامع  برای شرکت کنندگان  معلو مات دادند.

هدف از برگزاری این برنامه آموزشی، بالا بردن آگاهی کارمندان و آموزش شیوه وقایه از این بیماری ها ی مذکور بود.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۹ - ۸:۳۹
Background image

سرپرست وزارت  امور مهاجرین، با والی فاریاب  دیدار کرد

الحاج خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان با مولوی شعیب رسالت والی فاریاب در دفتر کارش، به تاریخ 18 قوس دیدار نمود.

دراین دیدار که فرمانده امنیه ورییس امنیت. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۵ - ۲۰:۴۲
Background image

حفر چاه های آب آشامیدنی در کمپ مهاجرین شیخ مصری ننگر هار آغاز شد

حفر چاه های آب آشامیدنی، در شهرک مهاجرین شیخ مصری ننگر هار طی مراسمی با اشتراک الحاج خلیل الرحمن حقانی سر پرست وزارت امور مهاجرین آغاز شد.
 قاری سعید خوستی رییس بنیاد خیریه سعید خوستی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۵ - ۱۵:۹
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین، با سران اقوام مختلف ولایت ننگرهار دیدار کرد

الحاج خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرخود به ولایت ننگرهار با علما، اقشار مختلف مردم و سران اقوام آن ولایت در سالن جلسات ریاست سرحدات، اقوام و قبایل. . .

بازگشت به خبر