معین مسلکی با مشاور سفیر ترکیه در کابل ملاقات کرد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۸ - ۱۲:۳۰
-

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با عبد الله دندار، مشاور سفیر ترکیه و هیات همراهش ، به تاریخ 18 جوزا دردفتر کارش ملاقات کرد.

در این ملاقات در مورد کمک بشردوستانه ترکیه، از طریق وزارت امور مهاجرین برای 2 هزار خانواده در کابل در ایام عید قربان بحث وتبادل نظرصورت گرفت.

معین مسلکی با اشاره به روابط تاریخی دوستانه میان افغانستان وترکیه از همکاری های ایشان با مهاجرین افغان در آن کشور قدر دانی نمود وخواهان ادامه همچو کمک ها شد.

عبدالله دندار مشاور سفیر ترکیه در کابل گفت که افغانها ی مهاجر برادران ما هستند ودر حال حاضر حدود 200 هزار افغان به طور قانونی درترکیه بسر میبرند که در بخش های اقتصاد ، زراعت و تکنالوژی با ما یکجا کارمیکنند.

معین مسلکی  با قدر دانی از همکاریهای آن کشور گفت که برای رفع مشکلات مهاجرین افغان در ترکیه، ایجاد یک میکانیزم وطرز العمل نیاز است که باید در تفاهم میان دوطرف تهیه ومورد استفاده قرار گیرد که مورد تایید طرف مقابل قرار گرفت.

در این ملاقات عبدالقدیر ریکر او غلو مشاور امور دینی و فرید احمد ضیا مسوول هلال احمر کشور ترکیه نیز حضور داشتند .

 

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۲/۷/۵ - ۱۴:۴
Background image

پیام تسلیت و همدردی سرپرست وزارت امور مهاجرین بمناسبت وفات قاری الهام الدین

با تاسف اطلاع حاصل نمودم که شخصیت شناخته شده کشور و جهاد افغانستان و همسنگر جهاد با من و مولوی صاحب خالص رحمه الله، عضو برجسته کاروان صلح و رییس تشویق به عودت کادر های مسلکی وزارت امور. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۴:۲۴
Background image

رفع مشکلات مهاجرین وعودت کننده گان در ملاقات میان معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و والی ننگرهار مورد بحث قرار گرفت

مولوی عبدالرحمن راشد معین مسلکی وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان و رییس کمیسیون توظیف شده از سوی ریاست الوزرا، با مولوی محمد نعیم آخند زاده والی ننگرهار در مورد بهتر شدن وضعیت برگشت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۲:۵۷
Background image

معین مسلکی از مرز تورخم ولایت ننگرهار دیدن نمود

        مولوی عبدالرحمن راشد معین مسلکی وزارت در دومین روز سفرش به تاریخ 3 میزان از دفتر سازمان بین المللی مهاجرت در تورخم دیدن نمود.

مسوول دفتر زون شرق سازمان بین المللی مهاجرت در. . .

بازگشت به خبر