معین مسلکی با مشاور سفیر ترکیه در کابل ملاقات کرد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۸ - ۱۲:۳۰
-

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با عبد الله دندار، مشاور سفیر ترکیه و هیات همراهش ، به تاریخ 18 جوزا دردفتر کارش ملاقات کرد.

در این ملاقات در مورد کمک بشردوستانه ترکیه، از طریق وزارت امور مهاجرین برای 2 هزار خانواده در کابل در ایام عید قربان بحث وتبادل نظرصورت گرفت.

معین مسلکی با اشاره به روابط تاریخی دوستانه میان افغانستان وترکیه از همکاری های ایشان با مهاجرین افغان در آن کشور قدر دانی نمود وخواهان ادامه همچو کمک ها شد.

عبدالله دندار مشاور سفیر ترکیه در کابل گفت که افغانها ی مهاجر برادران ما هستند ودر حال حاضر حدود 200 هزار افغان به طور قانونی درترکیه بسر میبرند که در بخش های اقتصاد ، زراعت و تکنالوژی با ما یکجا کارمیکنند.

معین مسلکی  با قدر دانی از همکاریهای آن کشور گفت که برای رفع مشکلات مهاجرین افغان در ترکیه، ایجاد یک میکانیزم وطرز العمل نیاز است که باید در تفاهم میان دوطرف تهیه ومورد استفاده قرار گیرد که مورد تایید طرف مقابل قرار گرفت.

در این ملاقات عبدالقدیر ریکر او غلو مشاور امور دینی و فرید احمد ضیا مسوول هلال احمر کشور ترکیه نیز حضور داشتند .

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۱:۳۶
Background image

به ارزش بیش از چهار میلیون دالر امریکایی هشت تفاهم ‌نامه همکاری در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

به ارزش ۴ میلیون ۳ صدو ۵۹ هزار و ۱۶۹ دالر امریکایی هشت تفاهمنامه های همکاری با موسسات انکشاف اجتماعی و اقتصادی، افغان ها برای حمایت از معارف، زنان برای زنان، هاجر و هماهنگی و انکشاف کمک. . .

یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ - ۱۵:۱۲
Background image

نشست مشترک با اعضای کمیته انتقال بیجاشده ها در وزارت امور مهاجرین برگزارشد

 

نشست مشترک با اعضای کمیته انتقال بیجاشده ها به محلات اصلی شان با حضور روسای مرکزی وزارت امور مهاجرین و نمایند های نهاد های همکار در تالار کنفرانس های وزارت برگزارشد.

در این. . .
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱۵ - ۲۰:۱۷
Background image

دو تفاهم‌نامه همکاری به ارزش بیش از دو میلیون دالر آمریکایی در وزارت امور مهاجرین به امضا رسید

 
به ارزش ۲ میلیون ۷ صدو ۳۱ هزار و ۸۵۴ دالر دو تفاهم‌نامه همکاری با موسسه خدمات اجتماعی وتخنیکی وطن در وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان به امضا رسید.
به اساس تفاهم نامه های. . .

بازگشت به خبر