معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین با مسوولین موسسه داکار گفتگو کرد

sadam_morr
یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۶ - ۸:۱۰
ـــــــــــــــ

ولی الله جلال معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با رییس و دو تن دیگر از مسوولین موسسه داکار در مقر وزارت دیدار و روی کمک‌رسانی عاجل به بیجاشدگان در کمپ‌های هرات بحث و تبادل نظر کردند.

آقای جلال از مسوولین این موسسه و اداره‌های کمک‌رسان ملی و بین المللی دیگر که در هرات فعال‌اند خواست تا تمرکز و توجه کاری خود را بر کمک رسانی اظطراری به بیجاشدگان کمپ‌های این ولایت داشته باشند.

با این حال، آقای جلال بیان کرد که وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به‌عنوان یک آدرس سکتوری در بخش مهاجرت، بیجاشدگی و عودت باید در جریان فعالیت‌های موسساتی باشند که در زمینه ادغام مجددعودت کنندگان و بیجاشدگان و کمک‌رسانی به این دسته از مردم فعالیت دارند. با این حال، وی از موسساتی که پلان تطبیق برنامه‌های مددرسانی به بیجاشدگان داخلی و عودت کنندگان را دارند خواست تا پیش از تهیه پروپوزل نظریه‌های وزارت را در این عرصه داشته باشند.

افزون بر این، معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین بیان کرد که با در نظر داشت نیازمندی‌ها در بخش ظرفیت سازی، تمرکز موسسات روی آموزش تخنیکی و مسلکی می‌تواند به بیجاشدگان و عودت مفیدتر و موثر تر واقع شود.

در این نشست روی تفاهمنامه‌های همکاری موسسات با وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان نیز صحبت شد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۶:۲۹
Background image

وزارت امور مهاجرین و دانشگاه خصوصی التقوا تفاهمنامه همکاری را در زمینه انجام تحقیق های علمی در مورد مهاجرت امضا کردند

هیات رهبری پوهنتون خصوصی التقوا روز چهارشنبه 26 جوزای سال روان خورشیدی در دیداری با شیر علم امله‌وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان همکاری اش در زمینه. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۶:۱۰
Background image

کارگاه "پروسه های کاری ثبت و راجستر عودت کنندگدان و بیجاشدگان" برگزار شد

کارگاه یا ورکشاپی تحت عنوان پروسه کاری ثبت و راجستر عودت کنندگان و بیجاشدگان به روز شنبه و یک شنبه، 23 و 24 جوزای سال روان از سوی ریاست تکنالوژی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۴ - ۱۴:۸
Background image

فعالان مدنی در سویدن خواستار توقف بازگشت مهاجران افغان شدند

نمایندگان شماری ازسازمان‌های جامعه مدنی و نهادهای بشری در سویدن در گفتگوی مجازی با وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به روز یک شنبه، 23 جوزای سال روان. . .

بازگشت به خبر