مسئولان وزارت امور مهاجرین در رابطه به خدمت رسانی بهتر به بازگشت کننده‌ها با نمایندگان دفتر IOM صحبت کرد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۲:۱
-----

روئسای دفتر، عودت و تحقیق وزارت امور مهاجرین طی نشستی با نمایندگان سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) روی خدمت رسانی بهتر به بازگشت کنندگان در مرزها صحبت کردند.

در این نشست که روز چهارشنبه 5 دلو در مقر وزارت امور مهاجرین صورت گرفت، روی چگونگی خدمت رسانی و توزیع کمک بیشتر به بازگشت کنندگان حین ورود شان در نقاط مرزی اسلام قلعه و پل ابریشم بحث و تبادل نظر شد.

مسئولان وزارت امور مهاجرین از دفتر IOM خواستند که کمک های بشری شان را برای بازگشت کنندگان در مرزها افزایش دهند، کیفیت غذا برای مهاجران در صالون پذایی نقطه صفری اسلام قلعه را بهتر ساخته و برای مهاجران بجای فراهم سازی خدمات ترانسپورتی، پول نقد توزیع گردد تا آنان به میل خود تا مقصد شان سفر کنند.

نمایندگان سازمان بین المللی مهاجرت بیان کردند که "هدف هر دو جانب این است که به مهاجران خدمت رسانی بهتر صورت گیرد. ما می خواهیم به همه بازگشت کنندگان کمک توزیع شود اما بنابر کاهش بودجه، کمک های ما به بازگشت کنندگان نیز کاهش یافته است."

 

این مسئولان دفتر سازمان بین المللی مهاجرت معلومات دادند که در دو ماه اخیر سال 2022 در هر ماه 10 هزار نفر تحت پوشش کمک های بشری آنان قرار گرفته در صورتیکه اکنون قرار است در هر ماه برای دو هزار نفر کمک رسانی صورت گیرد.

 

 

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۳۰ - ۷:۲۹
Background image

تفاهم نامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و یک موسسه عقد شد

  تفاهم نامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و موسسه احیای مجدد انصاری برای افغانستان به امضا رسید. به اساس تفاهم نامه مذکور، موسسه انصاری برای افغانستان، مبلغ ۲ ملیون ۷۷۵ هزار دالر را. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۶/۲۹ - ۱۵:۳۸
Background image

نشست هماهنگی میان وزارت امور مهاجرین و موسسات همکار دایرشد

جلسه هماهنگی میان وزارت امور مهاجرین و موسسات همکار ملی و بین المللی با وزارت به اشتراک هیأت رهبری  وزارت، نماینده های نهاد های مذکور وشماری از روسای مرکزی درتالار کنفرانس های وزارت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۱۵:۲۸
Background image

رئیس دفتر آسیا و اقیانوسیه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد درامور پناهندگان با وزیر امور مهاجرین دیدار نمود

الحاج خلیل الرحمن حقانی وزیرامورمهاجرین و عودت کننده گان با آقای اندریکا راتوتی، رئیس دفتر منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان در دفتر کار خود. . .

بازگشت به خبر