روند توزیع زمین در شهرک سعادت ولایت هرات به زودی آغاز می گردد

sadam_morr
شنبه ۱۳۹۸/۷/۲۷ - ۱۲:۴
روند توزیع زمین در شهرک سعادت ولایت هرات به زودی آغاز می گردد

این مطلب با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیدار با مونسه حسن زاده معاون امور اجتماعی والی ولایت و هرات بیان کرد.

این ملاقات روز جمعه 26 میزان سال روان در شهر هرات صورت گرفت و روی چگونگی مدیریت برگشت کنندگان و بیجاشدگان داخلی بحث وتبادل نظر شد. وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان بیان کرد که مطابق به پلان این وزارت و پیش بینی پالیسی ملی بیجاشده ها، برای اتمام بخشیدن به روند بیجاشدگی، لازم است تا بیجاشدگان داخلی با حمایت وزارت امور مهاجرین به محلات اصلی شان برگردند، روی این ملحوظ در سال جاری برای برگشت خانواده های بیجاشده در هرات 56 میلیون افغانی فرستاده شده و 3 هزار و 64 خانواده به محلات اصلی شان برگشته اند.

همچنان ایشان یادآور شد که طرزالعمل های توزیع زمین اخیراً در جلسه کابینه به تصویب رسیده و روند توزیع زمین در چهارچوب برنامه شورا در کابل و شهرک سعادت ولایت هرات آغاز می گردد. در همین حال معاون والی هرات ضمن تاکید به برگشت بیجاشده ها به محلات اصلی شان، خواهان هماهنگی بیشتر موسسات بین المللی در امر رسیدگی به بیجاشده ها و برگشت کنندگان گردیده، بازگشت خانم های تنها و ناآشنا که در افغانستان اقارب شان را پیدا نمی توانند یک موضوع جدی دانسته خواهان توجه وزارت امور مهاجرین گردید.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان به ریاست امور مهاجرین ولایت هرات هدایت داد که گزارشات خانم های تنها را به کابل فرستاده و تا شخصاً با سفارت ایران در کابل و وزیر داخله آن کشور صحبت نماید.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۴۰
Background image

ده هاخانواده درولایت بادغیس مساعدت شد

برای86فامیل بیجاه شده به مرکز ولایت بادغیس ازطریق اداره امورمهاجرین آنولایت به تاریخ30/2/1399 مساعدت گردید.

این خانواده ها باشنده های اصلی قریه آکازی ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس اند. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۱۶:۴۰
Background image

دفتر ZOA ، سرپناه۳۶ فامیل بیجا شده را درولایت سرپل ترمیم می نماید.

به اساس تفاهم که میان اداره امورمهاجرین ولایت سرپل ودفتر ZOAT، صورت گرفته است، برای ترمیم هرباب شلتر، 26 هزارو500افغانیدردو قسط، ازجانب دفتر یادشده برای مسکونین 36 شلترتوزیع می شود.

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۹ - ۸:۴۰
Background image

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان و رئیس گروپ مشترک کاری و تطبیقی سند راهکارمشترک پیرامون مسایل مهاجرت (JWF) و همچنان رئیس هیأت گفتگو کننده جانب افغانستان با جانب اتحادیه اروپا

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان و رئیس گروپ مشترک کاری و تطبیقی سند راهکارمشترک پیرامون مسایل مهاجرت (JWF) و همچنان رئیس هیأت گفتگو کننده جانب افغانستان. . .

بازگشت به خبر