کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین در ولایت کابل افتتاح شد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۰:۴۰
__________

کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین در ولایت کابل بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری باحضور وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، والی کابل، مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت و شماری از اعضا و نماینده‌گان موسسات همکار عضو کنسرسیوم افتتاح شد.

آقای اخلاقی وزیر امور مهاجرین دراین نشست به توسعه شهرک های مهاجرین تاکید کرده، ضمن ارائه معلومات در مورد کنسرسیوم مذکور و فرمان جدید ریاست جمهوری اظهار داشت که این فرمان سه هدف مشخص همچون تشخیص زمین‌های دولتی و توزیع آن به برگشت کنندگان و بیجاشده‌گان داخلی، ایجاد سیستم شفاف برای توزیع این زمین‌ها به مستحقین و استفاده و توزیع زمین‌های دولتی برای ایجاد فرصت‌های کاری را دنبال می کند.

وی تاکید کرد که میکانیزم شفاف و مشخصی باید برای شناسایی مستحقین و توزیع زمین‌های دولتی به میان آید "بربنیاد فرمان 108 مقام عالی ریاست جمهوری، شهرک‌های مهاجرین باید معطوف به توسعه باشد."

آقای اخلاقی تأکید کرد که مقام عالی ریاست جمهوری و وزارت مهاجرین ارادۀ کامل و انگیزۀ قوی برای رسیده‌گی به مشکلات بی‌جاشده‌گان داخلی دارد. به بیان وی؛ تثبیت نفوس مشخص بی‌جاشده‌گان داخلی بسیار مهم است، زیرا بدون داشتن ارقام، نمی‌تواند کار اساسی و درست به آنان انجام داد.

 در همین حال محمدیعقوب حیدری، والی کابل افتتاح را گام ارزشمند و اساسی‌ برای مهاجرین و بی‌جاشده‌گان داخلی خوانده امیدواری کرد که با این اقدام تغییر اساسی‌ در زنده‌گی بی‌جاشده‌گان به وجود بیاید.

 والی کابل وجود جنگ و ناامنی، زورگویی و باج‌گیری را دلیل عمده بیجاشدن خانواده ها به کابل خوانده بیان کرد که با رهبری جدید وزارت ابتکارات خوبی برای مدیریت بیجاشده‌گان داخلی و بازگشت کنندگان روی دست گرفته شده است.

به گفته والی کابل باندهای مافیایی، شبکه‌های جرمی و گروه‌های ترویستی از مجبوریتِ بی‌جاشده‌گان در اعمال جنایی و ترویستی استفاده می‌کند."

 بسیاری سرنخ‌های اعمال جنایی و تروریستی که در جلست شش‌ونیم صبح تعقیب و شناسایی می‌شوند، در کمپ‌ها می‌باشند." مفتاح بابکرخیل، مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت حمایت همه جانبه مقام‌ ریاست جمهوری را کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین اعلام کرد.

 همچنان حمیدالله بیک، عضو کمیسیون سمع شکایات مجلس نماینده‌گان که دراین نشست حضور داشت از مسوولان خواست تا به مشکلات بی‌جاشده‌گان هرچه عاجل رسیده‌گی کنند، زیرا به گفتۀ او، این خانواده‌ها با رضایت خاطر بی‌جا نشده و با مشکلات جدی روبرو اند.

قابل ذکر است که پیش ازین بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری و در چهارچوب برنامه شورا در ولایت کابل هفت هزار و 622 خانواده متقاضی زمین در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان ثبت نام کرده و سه هزار و 256 جریب زمین در ساحه التفات ولسوالی شکردره ولایت کابل برای اعمار یک شهرک معیاری بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۴:۰
Background image

معین مالی و اداری وزارت با والی ولایت هرات روی چگونگی رسیدگی ها به بیجاشده ها صحبت کرد

ولی الله جلال معین مالی و اداری در راس هیئت اعزامی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با سید عبدالوحید قتالی والی ولایت هرات دیدار و روی چگونگی مدیریت بیجاشده های داخلی با وی صحبت کرد.

. . .
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۴:۴۸
Background image

وزیر امور مهاجرین؛ کمک های بشردوستانه امری حیاتی است اما به تنهایی نمی تواند ریشه اصلی مهاجرت و بیجاشدگی را برطرف کند

این مطلب توسط نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشست "گروه اصلی حمایت از استراتژی راه حل های منطقه یی برای پناهندگان افغانستان"، در کابل بیان شد.

در نشست افتتاحیه. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۲:۱۷
Background image

         ولی الله جلال، معین مالی واداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، به تاریخ 3حوت سال روان، شهرکهای مهاجرین خلیل الله خلیلی والطفات را مورد برسی قرارداد.

 

معین مالی واداری وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان،ازشهرک های خلیل الله خلیلی والطفات دیدن نمود

         مطابق ماده، 31 فرمان 108 ریاست جمهوری ا.ا، وزارت امورمهاجرین،اداره انکشاف زون. . .

بازگشت به خبر