وزیر امور مهاجرین: با تحقق صلح در کشور آمار بلند برگشت کنندگان ادامه خواهد یافت

anwari_morr
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۱:۴
وزیر امور مهاجرین: با تحقق صلح در کشور آمار بلند برگشت کنندگان ادامه خواهد یافت

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در ملاقات با غلام داوود هاشمی معاون والی هرات گفت: آمار بازگشت کنندگان افغان از ایران که حالا به دلیل شیوع ویروس کرونا در آن کشور بلند رفته، پس از تحقق صلح نیز به همین منوال ادامه خواهد یافت.

وی شام پنجشنبه 22 حوت سال روان از تلاش های وزارت امور مهاجرین در زمینه هماهنگی نهادهای ملی و بین المللی برای مدیریت بازگشت کنندگان خبر داده گفت که بر اساس پیش بینی های وزارت حدود پنج میلیون مهاجر پس از تحقق صلح در پنج سال آینده عمدتاً از ایران و پاکستان به کشور بر می گردند و وزارت امور مهاجرین در حال حاضر برنامه ریزی می نماید تا حکومت افغانستان برای بازگشت کتلوی مهاجرین و ادغام آنان در جامعه آمادگی لازم را داشته باشد.

در همین حال معاون والی هرات نگرانی اش را از بلند رفتن آمار برگشت کنندگان اعلام نموده گفت که این آمار بلند نیاز به مدیریت منابع بشری دارد و خدمات رسانی دولت را ضعیف می سازد.
معاون والی هرات گفت که حکومت محلی هرات برای پیشگیری از مصاب شدن شهروندان این ولایت به مرض ویروس کرونا تلاش می کند. به زودی جلسه روی مدیریت بازگشت کنندگان دایر و پس از آن خدمات ترانسپورتی طوری تنظیم خواهد شد تا بازگشت کنندگان از مرز مستقم به ولایات شان بارگیری و انتقال شوند.

در همین حال رئیس امور مهاجرین وعودت کنندگان ولایت هرات که در نشست مذکور حضور داشت، معلومات داد که روز پنجشنبه مجموعاً هشت هزار و 987 نفر مهاجر افغان به گونه داوطلب از ایران وارد کشور شده و از میان شان 230 نفر نیاز به حمایت داشت که از سوی اداره مرزی وزارت جهت دریافت بسته های کمکی به اداره سازمان بین المللی مهاجرت معرفی گردیده اند.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۰:۲۴
Background image

درب ورودی جدید وزارت مهاجرین افتتاح شد

در ادامه‌ای بازسازی و نو سازی بخش های مختلف  وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، دروازه‌ای ورودی جدید و دهلیز امنیتی این وزارت به تاریخ14 / 3 / 1399 با حضور سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۹:۵۴
Background image

شورای اجتماعی مهاجرین و بیجاشدگان مقیم ناحیه 13 شهر کابل از کارکرد های وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

جمعی از مسئولان و نمایندگان شورای اجتماعی مهاجرین و بیجاشدگان مقیم ناحیه ۱۳ شهر کابل با حضور در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از تلاش ها و کارکردها و خدمت رسانی وزیر امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۱۳:۵۴
Background image

خدمات اجتماعی و زیربنایی به عودت کنندگان و بیجاشدگان

بخش سیزدهم

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان به منظور ادغام، استقرار پایدار، اسکان بهتر، حمایت از حقوق و فراهم ساختن سهولت ها و خدمات شهری به عودت کنندگان و بیجاشدگان داخلی برنامه های. . .

بازگشت به خبر