نبود زیربنا در شهرک‌های مهاجرین سبب می‌شود تا برخی از بازگشت کننده‌گان به مهاجرت دوباره دست بزنند.

anwari_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۴:۱۰
___________

 نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان در ملاقاتی که با ذوهتو چال رئیس اداره آژانس انسجام و همکاری جمهوری ترکیه(تیکا TIKA) داشت بیان کرد که عدم وجود زیربنا در شهرک‌های مهاجرین سبب شده تا برخی از برگشت کننده‌گان دست به مهاجرت دوباره بزنند.

وی دراین نشست ضمن عقیدتی، فکری و تاریخی خواندن روابط افغانستان و ترکیه از همکاری آن اداره در افغانستان، اظهار سپاس و قدردانی نموده بحث صلح را روی مهاجرت افغان‌ها تاثیرگزار عنوان کرده افزود: "رویکرد ما در قبال خدمات‌رسانی به بی‌جاشده‌گان و برگشت کننده‌گان تغییر می‌کند. ما در پی این هستیم که میان ادغام و توسعه یک رابطه و پیوند ایجاد شود."

آقای اخلاقی ضمن این اظهارات از اداره (تیکاTIKA) خواست که در بخش اعمار زیربنای شهرک‌ها می‌تواند برای یک قشر نیازمند جامعه موثر واقع شود و اعمار ساختمان‌های اداری برای وزارت در مرکز و ولایات همکاری نمائید.

 رئیس اداره (تیکاTIKA) در کنار اعلام همکاری‌های دراز مدت‌اش با افغانستان بیان کرد که موضوع اعمار زیربنای شهرک‌ها را با مرکز آن اداره در انقره شریک می‌سازد، تا شامل برنامه‌های سال‌جدید گردد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رییس سازمان بین المللی کنسرن دیدار کرد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با خانم مارتا مدهانی، سرپرست موسسه بین المللی کنسرن در افغانستان از کارکردهای این سازمان در عرصه خدمت. . .

جمعه ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۴۴
Background image

جلالتمآب محمد اشرف غنی ریس جمهور کشور با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در رابطه با بیجاشدگان و پناهندگان افغان به تفصیل صحبت کرد.

کلیات طرح های اصلاحی مرتبط به مدیریت بیجاشدگان داخلی و مهاجران افغان از سوی وزیر امور مهاجرین ارایه شد و مقام ریاست جمهوری با تاکید به خدمت گزاری موثر، استفاده از ابزار مدرن و‌دیجیتال. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۸:۹
Background image

کنسرسیوم تشخیص مستحقین برای توزیع زمین در ولایت هرات افتتاح شد

این کنسرسیوم که بر اساس فرمان ۱۰۸ رئیس جمهور کشور به منظور تشخیص و توزیع زمین مناسب جهت ادغام مجدد و اعمار مسکن قابل استطاعت برای عودت کننده گان، بیجاشده گان داخلی، خانوادهای شهدای. . .

بازگشت به خبر