موسسات با وزیر امور مهاجرین؛ ناامنی ها سبب می شود تا کمک ها به بیجاشدگان داده نشود

anwari_morr
جمعه ۱۳۹۹/۴/۲۷ - ۷:۲۶
14

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت بلخ با مسئولان موسسات همکار این وزارت در ولایت بلخ دیدار و طی نشستی کارکردها و مشکلات کاری آنان را مورد بررسی قرار داده به موثریت برنامه ها تاکید کرد.

در جلسه که روز پنجشنبه 26 سرطان سال روان بدین منظور در شهر مزارشریف دایر گردید وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان، نفس کار و ارایه خدمات به آسیب پذیر ترین و نیازمند ترین قشر جامعه را با ارزش خوانده بیان کرد که در نتیجه یک کار مشترک هماهنگ شده دولت افغانستان و موسسات بین المللی در پنج سال گذشته به نزدیک 8 میلیون انسان آسیب پذیر رسیدگی صورت گرفت. ممکن است تمام نیازمندی های مردم برآورده نشده باشد اما مدیریت ما این دستاورد را دارد که در شرایط سخت جوّی و امنیتی کشور فاجعه انسانی در اثر عدم رسیدگی رخ نداده است.

وی افزود که ما تلاش کردیم مهاجرت را به صورت مشترک با ادارات ملی و بین المللی در داخل کشور و با نهاد های دخیل و کشور های مقصد در بیرون مدیریت بکنیم، در غیر آن رسیدگی به چنین ارقام بلند برای یک اداره دشوار است. در نتیجه این کار مشترک آمار اخراج اجباری افغان ها از اروپا در پنج سال گذشته با وجود اینکه تعداد پناهجویان افزایش یافت، نسبت به سال های قبل از آن کاهش داشته است.

نمایندگان موسسات ضمن ارایه گزارش فعالیت های شان در ولایات شمال بخصوص ولایت بلخ، از خوب شدن روابط و هماهنگی شان با ریاست امور مهاجرین ولایت بلخ خبر داده سوء استفاده برخی افراد از عنوان بیجاشده و مشکلات امنیتی را از چالش های فراروی کاری شان عنوان کرده گفتند که ناامنی ها سبب می شود تا انتقال مواد کمکی به ساحات دور دست و ساحات که تحت تصرف حکومت نیست با مشکل مواجه گردد.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر