ملاقات معین امور پناهندگان با رییس دفترIOM و UNHCR در زون جنوب غرب، مقیم ولایت کندهار

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۶ - ۱۶:۴۷

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین به روز دوشنبه ۱۴ اسد سالروان با ضیا احمد کریمی مسوول دفتر سازمان بین المللی مهاجرت(IOM) و داکتر شیر احمد شاکر مسوول سازمان ملل متحد در امور پناهندگان(UNHCR) به اشتراک دوست محمد نایاب رییس امور مهاجرین ولایت قندهار در رابطه به عودت کنندگان، مهاجرین، بی جاشدگان ملاقات نموده و روی مسایل ، اشتغالزایی، کاریابی و شناسایی عودت کنندگان در مرز سپین بولدک و نیمروز و همچنان توزیع کمک ها در آن ولایت صحبت کرد.

مسوول سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت:  امسال ۲۲۵۰ تن را در پروسه PCN هدف قرار داده ایم که تا ختم سال برای ضرورت های عاجل عودت کنندگان کمک و رسیده گی صورت میگرد.  ۸۵ فیصد ذکر شدگان را عودت کنندگان و ۱۵ فیصد دیگر  آنها رابیجاشدگان تشکیل می دهند که  شامل زنان، معیوبان و افراد بی بضاعت می شوند.  همچنان در سال گذشته برای صد تن از خانواده های عودت کننده زرنج سه چرخه از طریق پروگرام پی سی ان توزیع گردیده بود.

قابل یاد آوریست که داکتر عالمه از انگشمنت سنتر عودت کنندگان مقیم ولایت قندهار از نزدیک دیدار نمود .

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۰:۲۱
Background image

وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و آقای احمدی رئیس شبکه گروه کاری مشترک جامعه مدنی به پای تفاهمنامه ای امضا کردند که بر اساس آن دو اداره برای دادخواهی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۰:۵۰
Background image

بیشتر از شش هزار خانواده مستحق در سراسر کشور کمک دریافت نمودند

برای شش هزار و ۵۱۹ خانواده بیجاه شده و مستحق در یک هفته گذشته کمک صورت گرفت. این مساعدت های زمستانی از تاریخ ۲۸ جدی الی سوم دلو سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۷:۵
Background image

وزیر امور مهاجرین و رئیس اداره برنامه غذایی جهان در رابطه به همکاری های مشترک دو اداره صحبت کردند

رابرت کسکا رییس دفتر سازمان غذایی جهان(دبلیو اف پی) در کابل، روز پنجشنبه 3 جدی سال روان با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان دیدار و در رابطه به همکاری های مشترک دو. . .

بازگشت به خبر