معین مسلکی وزارت امور مهاجرین خواهان همکاری موسسه IHH برای بیجاشده ها و برگشت کنندگان شد

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۷:۲۲
-

معین مسلکی وزارت امور مهاجرین خواهان همکاری موسسه IHH برای بیجاشده ها و برگشت کنندگان شد

مولوی عبدالرحمن راشد، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین وعود کنندگان روز سه شنبه 11 دلو با آقای مجاهد کلیچ رئیس موسسه IHH کشور ترکیه در افغانستان، ملاقات کرد. 

در این نشست که در مقر وزارت امور مهاجرین دایر شده بود، معین مسلکی وزارت امور مهاجرین بیان کرد که بیجاشده های داخلی در بخش آب آشامیدنی، اشتغالزایی، صحت و آموزش نیاز به کمک دارند و ما می خواهیم موسسه IHH در قسمت رفع این نیازمندی ها با وزارت امور مهاجرین همکاری داشته باشد. 

وی افزود: برای اینکه بازگشت کنندگان دوباره راهی مهاجرت نشوند، نیاز است تا برای شان اشتغال زایی صورت گیرد و اشتغالزایی از طریق ترویج و توسعه زراعت می تواند در ادغام پایدار بازگشت کننده ها موثر واقع شود.  رئیس موسسه IHH بیان کرد که می خواهد در یکی از کمپ های بیجاشده ولایت بلخ مکتب و مدرسه اعمار نماید که برای این موضوع نیاز به هماهنگی و تایید وزارت امور مهاجرین وجود دارد.   وی معلومات داد که این موسسه در بخش فراهم سازی آب آشامیدنی برای نیازمندان در افغانستان، 750 حلقه چاه را در ولایات مختلف حفر کرده، حدود 5000 یتیم را تحت حمایت قرار داده و از پروژه های مختلف اشتغالزایی این موسسه 1500 خانواده تحت پوشش قرار گرفته است. 

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۱۱ - ۱۴:۱۲
Background image

برنامه آگاهی دهی در مورد امراض  ساری در وزارت مهاجرین  برگزارشد

برنامه آگاهی دهی در مورد امراض ساری تب خونریزی دهنده (کانگو) و ریبیس ( مرض سگ دیوانه) از طرف وزارت صحت عامه در هماهنگی با ریاست منابع بشری وزارت امور مهاجرین برای شماری از کارمندان در. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۴:۲۰
Background image

تفاهمنامه های همکاری میان وزارت امور مهاجرین و یک موسسه به امضا رسید

به ارزش یک صدو 69 هزار و 601 دالر، سه تفاهم نامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و موسسه شلتر نو به امضا رسید.

به اساس تفاهم نامه ای یاد شده ، نهاد مذکور مبلغ 55 هزار و 601 دالر را برای. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۲:۱۹
Background image

به ارزش بیش از 400 هزار دالر تفاهمنامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و یک موسسه به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و موسسه د روغتیا، معلولیت او پرمختک (HDDO) به ارزش 497 هزار و 228 دالر، به امضا رسید.
به اساس تفاهم نامه ای یاد شده موسسه مذکوردر بخش توزیع. . .

بازگشت به خبر