معین امور پناهندگان با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرد

anwari_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۷
معین امور پناهندگان با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار کرد

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان به ‌روز سه شنبه ( 13 حوت) سال جاری با سفیر ترکیه در افغانستان دیدار و روی چگونگی مدیریت برگشت‌کنندگان افغان با توجه به وضعیت اخیر ترکیه بحث و گفتگو نمود.

معین امور پناهندگان با اشاره به باز شدن مرز ترکیه با یونان به روی مهاجران و بحران سه روز اخیر در این کشور گفت: امیدوارم پناهجویان به مثابۀ حربه سیاسی استعمال نشوند، این عمل خلاف کنوانسیون های مرتبط به امور پناهندگی می باشد و کرامت انسانی از تعرض مصئون است.

همچنان معین امور پناهندگان از برگشتن بیش از 100 مهاجر افغان به روز دوشنبه (12 حوت) در کابل خبر داد و از سفیر ترکیه خواست تا در زمینه انتقال وسایل و اشیای عودت کنندگان که در کمپ‌های ترکیه باقی میماند، با مسوولین ادارۀ مهاجرت همکاری نماید.

دکتور عالمه به عدم نشست پرواز های عودت کنندگان در میدان هوایی مزارشریف تاکید نموده گفت عودت کنندگانی که از طریق میدان هوایی مزارشریف برمیگردند، بر اساس موافقت نامه همکاری اتحادیه اروپا و سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان از کمک های نقدی مستفید نمی شوند.

 این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که در روزهای اخیر، دولت ترکیه مرزش با یونان را به روی مهاجران باز کرده است.

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر