معین امورپناهندگان با مسولان بخش مهاجرت سفارت سویدن در کابل دیدار کرد

sadam_morr
دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۴:۴۰
وفی الله کاکړ

وفی الله کاکر، معین امورپناهندگان وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان در دیدار تعارفی با نمایندگان سفارت سویدن در کابل که به روز( دوشنبه 28 میزان ) در مقر وزارت صورت گرفت؛ از تعهدات دولت سویدن با جمهوری اسلامی افغانستان استقبال کرد.در این دیدار دو طرف روی همکاری‌های بیشتر میان دو کشور در زمینه مهاجرت تعهد کردند.

در همین حال، آقای کاکر با اشاره به واگیری و همه‌گیر بودن ویروس کرونا در جهان علاوه کرد که کمیته میان‌_دولت‌ها از سرگیری روند بازگشت مهاجران افغان و آغاز پروازهای پناهجویان را تصویب کرده و بنابر این نیاز است تا کشورها در تمام مراحل برگشت، تدابیر احتیاطی بهداشتی را در نظر بگیرند. این درحالیست که روند برگشت مهاجران افغان از کشورهای میزبان به دلیل ویروس کرونا متوقف شده بود.

افزون بر این، معین امور پناهندگان نگرانی پناهجویان افغان در سویدن را با مسولان سفارت سویدن در کابل به اشتراک گذاشت و خواهان پاسخگویی دولت سویدن به نگرانی‌های آنان شد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رییس سازمان بین المللی کنسرن دیدار کرد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با خانم مارتا مدهانی، سرپرست موسسه بین المللی کنسرن در افغانستان از کارکردهای این سازمان در عرصه خدمت. . .

جمعه ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۴۴
Background image

جلالتمآب محمد اشرف غنی ریس جمهور کشور با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در رابطه با بیجاشدگان و پناهندگان افغان به تفصیل صحبت کرد.

کلیات طرح های اصلاحی مرتبط به مدیریت بیجاشدگان داخلی و مهاجران افغان از سوی وزیر امور مهاجرین ارایه شد و مقام ریاست جمهوری با تاکید به خدمت گزاری موثر، استفاده از ابزار مدرن و‌دیجیتال. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۸:۹
Background image

کنسرسیوم تشخیص مستحقین برای توزیع زمین در ولایت هرات افتتاح شد

این کنسرسیوم که بر اساس فرمان ۱۰۸ رئیس جمهور کشور به منظور تشخیص و توزیع زمین مناسب جهت ادغام مجدد و اعمار مسکن قابل استطاعت برای عودت کننده گان، بیجاشده گان داخلی، خانوادهای شهدای. . .

بازگشت به خبر