معاون رئیس جمهور و وزیر امور مهاجرین با نمایندگان مهاجرین مقیم پاکستان دیدار کرد

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱:۲۳
معاون رئیس جمهور و وزیر امور مهاجرین با نمایندگان مهاجرین مقیم پاکستان دیدار کرد

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در "نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین"، به نمایندگی از دولت افغانستان به آن کشور سفر نموده است، با نمایندگان مهاجرین افغان دیدار کرد.
وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان روز دوشنبه 28 دلو سال روان با نمایندگان مهاجرین در رابطه به تمدید کارت (پی او آر آر)، توزیع کارت (ای سی سی ) صبحت نموده گفت که جانبین مذاکرات افغانستان و پاکستان در رابطه به بهبود وضعیت مهاجرین بدون مدرک صحبت می نماید. وی از پاکستان خواست که به روئیت تذکره و پاسپورت مهاجرین، به آنان اقامت داده و بدون ثبیت هویت مهاجرین بدون مدرک را اخراج نکند.
به گفته وی تنها راه حل مشکل مهاجرین صلح و خاتمه جنگ است. وزارت در برنامه دارد که در 12 ولایت کشور در سال جاری مالی به برگشت کنندگان مستحق، زمین توزیع نماید. همچنان تلاش می نماید که نصاب تعلیمی مکاتب کمپ های مهاجرین در پاکستان را به نصاب تعلیمی افغانستان تغیر دهد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۱۲:۹
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

 با فراگیر شدن بحران ویروس کرونا در سرتاسر جهان، در ایران نیز تعداد کثیری به این مرض مبتلا شدند. با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران بیمارانی که بیمه نیستند تمامی مصارف تداوی خویش را. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۱:۵۳
Background image

بیش از ۴ صد خانواده در برخی ولایات کشور مساعدت دریافت نمودند

    در یک هفته گذشته برای۴ صد و ۲۱ فامیل در ۸ ولایت کشور مساعدت صورت گرفته است.

این کمک ها از تاریخ ۳ الی ۷ حمل سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان از طرف موسسات. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱/۲ - ۹:۱۰
Background image

دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا، اوقات کاری برای وزارت خانه و ادارات مستقل را فیصله نمود

به اساس دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا که تحت رهبری استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به روز سه شنبه 27 حوت1398 در صدارت برگزار گردید در مورد تایم کاری ادارات. . .

بازگشت به خبر