در هفته‌ی دوم ماه دلو به 4743 خانواده در سراسر کشور مساعدت صورت گرفت

anwari_morr
شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۱:۴۳
در هفته‌ی دوم ماه دلو به 4743 خانواده در سراسر کشور مساعدت صورت گرفت

در جریان یک هفته‌ی گذشته ( 10_5 دلو) 4 هزار و 743 خانواده‌ از کمک های بشردوستانه‌ی چندین موسسه بین المللی با رهبری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در سراسر کشور برخوردار گردیدند. این کمک ها شامل لباس زمستانی، لوازم خانه، مواد های غذایی، بسته های صحی و پول نقد می شود و در 21 ولایت کشور توزیع گردیده‌اند.

افزون بر این مساعدت‌ها، آنان برای بهبودی وضعیت بیجا شده ها جلساتی را با خانواده ها در این ولایات دایر کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌های ریاست های امور مهاجرین در ولایات، کمک های بشری برای  2 هزار و 483 خانواده در ولایات بغلان، پکتیکا، فاریاب، بادغیس، تخار، قندهار، کنر، لوگر، کابل و پروان رسیده است. علاوه بر این 280 خانواده در ولایات فراه، خوست، سرپل، قندهار و بدخشان، 665 فامیل در قندهار، غزنی، لغمان، کنر و پنجشیر، 894 خانواده در ولایات لغعمان، کابل، لوگر، بدخشان و پنجشیر و 421 خانواده‌ی دیگر نیز در ولایات لغمان، بدخشان، ننگرهار، زابل و کاپیسا از مساعدت های بشردوستانه  موسسات با رهبری وزارت امورمهاجرین، برخوردار شده‌اند.

در هفته‌ی گذشته نیز 6 هزار خانواده تحت پوشش کمک‌های موسسات همکار با وزات امور مهاجرین قرار گرفته بودند که این کمک‌ها شامل پوشاک زمستانی، بسته‌ های صحی و پول نقد بودند.

 

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۲۲
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از کمیشنری عالی سازمان ملل خواست که به مهاجرین افغان در کشور ترانزیتی توجه بیشتر نماید

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین، روز دوشنبه 28 دلو سال روان با آقای فلیپو گرندی کمیشنر عالی ملل متحد در امور. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱:۲۳
Background image

معاون رئیس جمهور و وزیر امور مهاجرین با نمایندگان مهاجرین مقیم پاکستان دیدار کرد

استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور و سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور اشتراک در "نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین"، به نمایندگی از دولت افغانستان به. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۴۳
Background image

هیئت اعزامی دولت افغانستان به پاکستان با کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان دیدار کرد

هیئت دولت افغانستان تحت ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان که برای اشتراک در کنفرانس «چهل سال میزبانی پناهندگان افغان در پاکستان: مشارکت جدید برای همبستگی» به. . .

بازگشت به خبر