درروند توزیع زمین، به خانواده های برگشت کننده شهدا و خانواده های که سرپرست زن دارد اولویت داده شود

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۸ - ۱:۲۶
metting

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی با مسئولان اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(هبیتات) از کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین خواست که به خانواده های برگشت کننده شهدا و خانواده های که سرپرست زن دارد، اولویت داده شود.

دراین نشست که پنجشنبه ۱۸ ثور سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان صورت گرفت، در رابطه چگونگی مدیریت ثبت نام برگشت کنندگان، بررسی اسناد ثبت نام شده ها و افتتاح مرکز ثبت و راجستر متقاضیان زمین بحث و تبادل نظر شد.

مسئولان اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(هبیتات) دراین نشست از تکمیل شدن کار و آماده سازی دفاتر ثبت نام متقاضیان زمین خبر دادند. وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان بیان کرد که باید اسناد ثبت نام شده ها توسط کنسرسیوم تشخیص مستحقین مورد بررسی قرار گیرد، در مرحله اول مستحقین به روئیت اسناد ثبت شده تشخیص گردد پس از آن سروی خانه به خانه انجام شود.

بررسی اسناد توسط کنسرسیوم بدین سبب مهم است که آن عده از کسانیکه با اسناد جعلی ثبت شده یا کسانیکه دوباره ثبت نام کرده اند، جدا ساخته می شود. قرار است هفته آینده مرکز ثبت و راجستر متقاضیان زمین در وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان افتتاح شود.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۲:۴۴
Background image

نزدیک به چهارهزار خانواده طی هفته روان درسرار کشور مساعدت شده است

در یک هفته گذشته (22 تا 27 سنبله) دستکم 3 هزار و 545 خانواده در 19 ولایت کشور مساعدت نقدی، خوراک و پوشاک دریافت کرده اند.

کمک‌ها شامل ( پول نقد، مواد خوراکه، بسته های بهداشتی، اسباب. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۵۰
Background image

اخلاقی؛ استراتژی پنج سال آینده وزارت باید ابعاد اجتماعی، امنیتی و فرهنگی کشور را مورد بحث قرار دهد

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در گفتمان که به منظور تدوین استراتژی پنج ساله وزارت برگزار شده بود، تاکید کرد که این سند باید ابعاد اجتماعی، امنیتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۵۰
Background image

رییس کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با سرپرست وزارت امور مهاجرین دیدار تعارفی کرد

رییس کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) روز (چهارشنبه، 26 سنبله) در دیدار تعارفی با آقای نور رحمن اخلاقی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان روی. . .

بازگشت به خبر