جلسه معرفی پروژه ادغام عودت کننده گان و بی جاشده گان داخلی، امروز در مقر وزارت امور مهاجرین دایر شد

sadam_morr
دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۴:۲۹
alema

در این جلسه که به اشتراک معینان و سایر مسئولین وزارت امورمهاجرین، نماینده گان ریاست عمومی اداره امور، موسسه NRC و بانک KFW آلمان دایر شد، ابتدا سیدحسین عالمی بلخی وزیر امورمهاجرین گفت که جلسه امروز در رابطه به معرفی پروژه ای است که به ارزش 10 میلیون یورو مساعدت آلمان از طریق موسسه NRC در بخش  عودت و بی جا شده گان تطبیق می شود.

وی با اظهار امتنان از کشور آلمان گفت که آنکشور بعد از جلسه تاریخی بن در بخشهای مختلف با افغانستان کمک نموده و امید است که این پروژه با دقت و موفقیت تطبیق و بی جا شده گان و عودت کننده گان از آن مستفید شده بتوانند.

سپس داکتر عالمه معین امورپناهنده گان وزارت امورمهاجرین در رابطه به پروژه یادشده گفت که آلمان در سال 2017 حین مذاکرات با جانب افغانستان، 250 میلیون یورو را در عرصه های مختلف و 10 میلیون یورو را بخاطر این پروژه متعهد شده بود.

وی علاوه نمود که قبلآ جانب آلمان در ولایات هرات، بلخ، ننگرهار و کابل غرض تطبیق این پروژه سروی را انجام و متعهد است که مبلغ یادشده را از طریق موسسه NRC در این راستا بمصرف برساند.

داکتر عالمه افزود که وزارت امورمهاجرین نقش ناظر را داشته و اولویتها را نیز مشخص می سازد و NRC بطور منظم از کارکرد و فعالیتهای خود در این پروژه به وزارت امور مهاجرین گزارش میدهد وجانب آلمان بعد از تأ یید این وزارت، پول را در اقساط بدسترس NRC می گذارد.

وی علاوه نمود که هدف اساسی این پروژه بی جا شده گان و عودت کننده گان را در کاریابی  و اشتغال پایدارکمک می نماید، که البته در کنار آنها یکتعداد از افراد آسیب پذیر محلات نیز شامل این پروژه خواهند شد.

متعاقبآ نماینده موسسه NRC بیان داشت که در این پروژه بر علاوه مساعدت، بیشتر تاکید بالای ایجاد شغل و کاریابی است تا از اینطریق شرایط زندگی مستحقین بطور پایدار بهبود می یابد.

وی گفت که این پروژه شامل پنج بخش یا ( کمپننت ) است و از طریق این بخشها در ایجاد کار، مارکیت، ارتقای ظرفیت کار، کمک برای شرکتها و کمپنی های کوچک و متوسط است که از طریق این پروژه می توانند افراد مورد نظراین وزارت را جذب و برای آنها شغل ایجاد نماید که این افراد شامل ذکور واناث می باشند.وبرای ارتقای ظرفیت کمپنی و شرکتهای که با ایشان قرارداد می شود، برعلاوه کمک مالی، در بخشهای تخنیکی، منابع بشری و مالیاتی نیز کمک می گردد.

نماینده NRC علاوه نمود که در صورت عدم فعالیت قناعت بخش کمپنی ویا شرکت ،تادیه پول برای ایشان قطع میگردد.

وی گفت که جزئیات بیشتر این پروژه در ورکشاب که عنقریب به اشتراک مسئولین وزارت امورمهاجرین ، NRC ،آلمان  وسایر نهاد های زیربط دایر می گردد توضیح  و نظریات جانبین باهم شریک خواهد شد.

به گفته موصوف این پروژه در ماه جنوری عملآ آغاز و الی 31/12/2023 ادامه می یابد و رقم مستفید شونده گان آن در ورکشاب یاد شده تثبیت می گردد.

 جلسه با ارائه نظریات از طرف روسای مرکزی وزارت به جانب  NRC  وجمع بندی از طرف معین امور پناهنده گان وزارت امور مهاجرین به پایان رسید.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۵:۳۵
Background image

اولین جلسه کنسرسیوم تشخیص مستحقین ولایت کابل برگزار شد

اولین جلسه کنسرسیوم تشخیص مستحقین با حضور اعضای کنسرسیوم ولایت کابل تحت ریاست سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مقر این وزارت برگزار و دراین جلسه در رابطه به چگونگی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۹ - ۱۵:۲۴
Background image

سفیر افغانستان در یونان از بهبود وضعیت مهاجرین به وزیر امور مهاجرین معلومات داد

میرویس صمدی سفیر افغانستان مقیم یونان، روز یکشنبه 19 عقرب سال روان  درملاقات با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان از بهبود وضعیت مهاجرین افغان، سیاست نرم حکومت جدید یونان و کارکردهای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۹:۵۳
Background image

رییس اجراییه در جلسه کمیته اجرایی عودت کنندگان و بیجاشدگان:کمک‌ های زمستانی برای بیجاشدگان، هرچه زودتر تهیه و توزیع شود

جلسه کمیتۀ اجرایی بیجاشدگان و عودت کنندگان(کمیته دیرک)، روز سه‌شنبه 14 عقرب سال روان تحت ریاست دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان و با حضور وزیر امور مهاجرین. . .

بازگشت به خبر