جلسه ای به منظور افتتاح روند توزیع زمین به عودت کنندگان در ولایت هرات برگزار شد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۱:۳۳
8789

اين جلسه تحت ریاست سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و با حضور معاون مالی و اداری ولایت هرات و مسئولین نهادهای ملی و بین المللی در شهر هرات برگزار شد.

دراین نشست که دوشنبه 18 قوس 1398 دایر شد، در ابتدا معاون والی هرات ضمن خوش آمدید به اعضای جلسه از مشکلات عودت کنندگان و بیجاشدگان در سال های اخیر یاد آور شده معلومات داد که در پهلوی تعداد زیادی از برگشت کنندگان که در شهر هرات ساکن هستند، خشکسالی و نا امنی موجب بیجاشدگی مردم در این ولایت گردیده و جلسه امروز نیز به منظور ارائه خدمات بیشتر به این اقشار، بخصوص افتتاح روند توزیع زمین به برگشت کنندگان مستحق تدویر یافته است.

سپس وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از حمایت مقام ولایت هرات در رابطه به موضوعات بیجاشدگان و عودت کنندگان قدردانی نموده بیان داشتند که قبلا مطابق به فرمان 104 برای مستحقین زمین توزیع میگردید. فرمان 104 نظر به مشکلات ملغی و فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری جایگزین آن گردید.

کنسرسیوم تشخیص مستحقین که در رأس آن وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با ترکیب سه اداره دولتی و سه اداره بین المللی قرار دارد، مسئولیت تشخیص مستحقین زمین را به عهده دارد که بعد از تشخیص آنان مطابق معیارهای در نظر گرفته شده به کمیسیون تشخیص زمین که در رأس آن وزارت شهرسازی و اراضی قرار دارد معرفی می شوند و از طریق آن کمیسیون زمین خود را به دست می آورند.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از همکاری های و تلاش های وزارت شهرسازی و اراضی و اداره یو ان هبیتات و سایر ادارات همکار در راستای تحقق فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری ابراز قدردانی نمود.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر