جلسه ای به منظور افتتاح روند توزیع زمین به عودت کنندگان در ولایت هرات برگزار شد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۹ - ۱۱:۳۳
8789

اين جلسه تحت ریاست سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و با حضور معاون مالی و اداری ولایت هرات و مسئولین نهادهای ملی و بین المللی در شهر هرات برگزار شد.

دراین نشست که دوشنبه 18 قوس 1398 دایر شد، در ابتدا معاون والی هرات ضمن خوش آمدید به اعضای جلسه از مشکلات عودت کنندگان و بیجاشدگان در سال های اخیر یاد آور شده معلومات داد که در پهلوی تعداد زیادی از برگشت کنندگان که در شهر هرات ساکن هستند، خشکسالی و نا امنی موجب بیجاشدگی مردم در این ولایت گردیده و جلسه امروز نیز به منظور ارائه خدمات بیشتر به این اقشار، بخصوص افتتاح روند توزیع زمین به برگشت کنندگان مستحق تدویر یافته است.

سپس وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از حمایت مقام ولایت هرات در رابطه به موضوعات بیجاشدگان و عودت کنندگان قدردانی نموده بیان داشتند که قبلا مطابق به فرمان 104 برای مستحقین زمین توزیع میگردید. فرمان 104 نظر به مشکلات ملغی و فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری جایگزین آن گردید.

کنسرسیوم تشخیص مستحقین که در رأس آن وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با ترکیب سه اداره دولتی و سه اداره بین المللی قرار دارد، مسئولیت تشخیص مستحقین زمین را به عهده دارد که بعد از تشخیص آنان مطابق معیارهای در نظر گرفته شده به کمیسیون تشخیص زمین که در رأس آن وزارت شهرسازی و اراضی قرار دارد معرفی می شوند و از طریق آن کمیسیون زمین خود را به دست می آورند.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از همکاری های و تلاش های وزارت شهرسازی و اراضی و اداره یو ان هبیتات و سایر ادارات همکار در راستای تحقق فرمان 305 مقام عالی ریاست جمهوری ابراز قدردانی نمود.

تازه ترین خبر

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۰:۲۱
Background image

وزارت امور مهاجرین و گروه کاری مشترک جامعه مدنی تفاهمنامه همکاری امضا کردند

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و آقای احمدی رئیس شبکه گروه کاری مشترک جامعه مدنی به پای تفاهمنامه ای امضا کردند که بر اساس آن دو اداره برای دادخواهی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۶ - ۱۰:۵۰
Background image

بیشتر از شش هزار خانواده مستحق در سراسر کشور کمک دریافت نمودند

برای شش هزار و ۵۱۹ خانواده بیجاه شده و مستحق در یک هفته گذشته کمک صورت گرفت. این مساعدت های زمستانی از تاریخ ۲۸ جدی الی سوم دلو سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۷:۵
Background image

وزیر امور مهاجرین و رئیس اداره برنامه غذایی جهان در رابطه به همکاری های مشترک دو اداره صحبت کردند

رابرت کسکا رییس دفتر سازمان غذایی جهان(دبلیو اف پی) در کابل، روز پنجشنبه 3 جدی سال روان با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان دیدار و در رابطه به همکاری های مشترک دو. . .

بازگشت به خبر