بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
9999

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در مرزها، از میان آماریاد شده 31 هزار و 3999 تن از مرز میلک ولایت نیمروز و دست‌کم 50 هزار و 227 تن دیگر از مرز اسلام قلعه ولایت هرات وارد کشور شده و پس از آن به ولایات شان رفته ‌اند.

از مجموع کل عودت کنندگان، 39 هزار و 496 تن به گونه جبری و 41068 تن داوطلبانه کشور میزبان شان را ترک کرده اند که از این میان 58 عودت کننده دارای مدرک پناهندگی می‌باشند.

در همین حال، سازمان بین المللی مهاجرت و پروگرام غذایی جهان با هماهنگی اداره امورمهاجرین ولایت نیمروز، برای 2 هزار و 537 عودت کننده نیازمند در مرز میلک مساعدت‌ غذایی و نقدی کرده است.

با این حساب مجموع برگشت کنندگان افغان در سال جاری از کشورهای میزبان شان به بیش از 500 هزار نفر می رسد.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۵:۸
Background image

هزاران خانواده طی یک هفته روان در کشور مساعدت شده‌اند

دست کم 4 هزار و 166  خانواده در یازده ولایت کشور طی یک هفته گذشته ( 26 میزان الی اول عقرب) تحت پوشش مساعدت‌های بشری وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان و برخی از ادارات همکار و زرات قرار. . .

جمعه ۱۳۹۹/۸/۲ - ۸:۳۹
Background image

سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با مسوول اسکان‌بشری سازمان ملل در کابل، دیدار کرد.

نورالرحمن اخلاقی سرپرست و نامزد وزیر وزارت امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان با فرناندو دکروز رییس اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد(UN- HBITAT) دیدار نمود.

این نشست در رابطه به. . .
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۸:۴۵
Background image

معین امور پناهندگان با مسئول همکاری های بین المللی اداره انکشاف پالیسی مهاجرت دیدار کرد

وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از چاشت سه شنبه 29 میزان سال روان با مارتاین پلوم رئیس بخش مهاجرت و همکاری های دفتر بین المللی انکشاف پالیسی. . .

بازگشت به خبر