بزرگان و باشندگان ولسوالی شیبر ولایت بامیان از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

anwari_morr
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۱:۵۶
بزرگان و باشندگان ولسوالی شیبر ولایت بامیان از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

برخی از بزرگان و موسفیدان ولسوالی شیبر ولایت بامیان روز شنبه ۳ حوت سال روان با حضور در مقر وزارت، با اهدای تقدیرنامه از کارکرد سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان قدردانی نمودند.

 آنان مدیریت مهاجرین در سطوح ملی و بین المللی، جلوگیری از اخراج اجباری مهاجرین، فراهم سازی بازگشت داوطلبانه، رسیدگی به بیجاشدگان داخلی در اسرع وقت، فراهم سازی زمینه بهتر زندگی در شهرک های مهاجرین با تطبیق برنامه های انکشافی و آغاز روند توزیع زمین در شهرک مهاجرین دشت قشقه ولایت بامیان را از مهمترین کارکردها و دستاوردهای آقای بلخی در طی پنج سال مسئولیت اش در وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان خوانده از آن تقدیر به عمل آوردند.  

وزیر امور مهاجرین ضمن سپاسگزاری از تشریف آوری بزرگان ولسوالی شیبر با تذکر این نکته که مسئولین ادارات وظیفه ای جز خدمت به مردم ندارد، بیان نمود که چهل سال جنگ و ناامنی مشکلات زیادی را برای مردم افغانستان به بار آورده است و یکی از آن مشکلات، مهاجرت و بیجاشدگی شهروندان کشور است و ابراز امیدواری کرد که با آمدن صلح در کشور ختم جنگ و ناامنی، ختم مهاجرت ها و ایجاد وحدت، تفاهم، همدلی مردم کشور را شاهد باشیم.

همچنان ایشان یادآور شد که بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری اکنون هر شهروند کشور می تواند علاوه بر ولایت خویش در سایر ولایات نیز درخواست مسکن نماید.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
Background image

وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۸
Background image

وزیر امور مهاجرین خواهان همکاری ایالت متحده آمریکا در امر رسیدگی به بیجاشدگان داخلی گردید

به گفته وزیر امور مهاجرین وضعیت پیش آمده در اثر گسترش ویروس کرونا خانواده های زیادی را در افغانستان به مشکل اقتصادی مواجه ساخته، بیجاشده های داخلی که آسیب پذیر ترین قشر جامعه است بیشتر. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۱۱:۵۴
Background image

مجلس نمایندگان شورای ملی از کارکردهای وزیر امور مهاجرین تقدیر کرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به مجلس نمایندگان درخواست ارایه گزارش نموده و هفته گذشته در جلسه عمومی این مجلس از کارکردها، فعالیت ها و دستاوردهای پنج سال گذشته وزارت گزارش داد.

میرر. . .

بازگشت به خبر