از روز جهانی معلولیت دروزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان تجلیل بعمل آمد

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۱۰:۳۵

 

مسوولین ومنسوبین وزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان ،سه شنبه 12قوس ،طی محفلی از سوم دسمبر روز جهانی معلولیت تجلیل بعمل آوردند.

 دراین محفل،ابتدا سید حسین عالمی بلخی وزیر امورمهاجرین وعودت کننده گان دررابطه به موضوع صحبت نموده  گفت که معلولیت ،ناتوانی نیست افرادمعلول باید زحمت بکشند ونقش خویش را درجامعه ایفا نمایند ونباید احساس ناتوانی کنند .

بلخی علاوه نمود که معلولیت پدیده ای است که اتفاق افتاده ، ومعولان کسانی هستند که عضوی از بدن خویش را در راه آزادی از استقلالیت، دفاع از انسانیت و وطن از دست داده اند وباید کمک و احترام شوند.

سپس سید عبدالخالق موسوی رییس منابع بشری وزارت پیرامون موضوع صحبت نموده اظهار داشت که گرامی داشت از این روز به مفهوم گرامیداشت از استعداد ها و ظرفیت های پنهان است که بدلیل محدودیت فزیکی وجسمانی افراد متاسفانه کمتر به آن توجه شده است،ماباید از ظرفیت های آنها به منظور شگوفایی وظرفیت پروری هرچه بهتر ادارات استفاده نماییم .

 موسوی افزود که به همین مناسبت اداره خدمات ملکی افغانستان طرزالعمل اختصاصی افراد دارای معلولیت را تدوین وامضا نموده است که در آن ادارات مکلف اند که استخدام افراد دارای معلولیت را به 3% افزایش دهند وما با تمام ایمان داری مکلف به رعایت آن هستیم.

متعاقبا یکتن از کارمندان وزارت به نماینده گی از این روز صحبت نمود و درمحفل با اهدا تقدیر نامه برای کارمندان و کارکنان معلول این وزارت پایان یافت

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر