اخلاقی؛ استراتژی پنج سال آینده وزارت باید ابعاد اجتماعی، امنیتی و فرهنگی کشور را مورد بحث قرار دهد

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۵۰
234

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در گفتمان که به منظور تدوین استراتژی پنج ساله وزارت برگزار شده بود، تاکید کرد که این سند باید ابعاد اجتماعی، امنیتی و فرهنگی کشور را با در نظرداشت پیشرفت های جدید مورد بحث و بررسی قرار دهد و پاسخگوی پالیسی جامع مهاجرت و پالیسی ملی بیجاشدگان داخلی باشد.

آقای اخلاقی روز چهارشنبه 26 سنبله سال روان افزود که: دولت جمهوری اسلامی افغانستان در حال مذاکره با گروه های مخالفین نظام است، یکی از مواردی که در استراتژی جدید باید در نظر گرفته شود، احتمالات پس از مذاکره است.

به گفته ایشان؛ افغانستان در دسامبر 2019 در انجمن جهانی پناهندگان شش تعهد عمده را در خصوص ادغام پایدار و حمایت از مهاجرین و عودت کنندگان پذیرفته است. استراتژی آینده باید این تعهدات و اولویت های را که در این پروتکولها تعهد شده است در نظر داشته باشد تا ادارات دولت افغانستان در اجرا آن به مشکل نخورند و حمایت نهادهای کمک کننده به چالش نخورد.

سرپرست وزارت امور مهاجرین به عدم برخورد سیاسی با پدیده مهاجرت تاکید کرد و افزود در تستراتیژی جدید با در نظرداشت حق انسانی و حق شهروندی هر مهاجر و هر عودت کننده، منافع ملی افغانستان و امنیت ملی کشور باید محور اصلی باشد.

این گفتمان توسط ریاست پالیسی و پلان وزارت با همکاری تخنیکی اداره همکاری های بین المللی آلمان(جی. آی. زید) و تسهیل گری آقای ملک ستیز آگاه روابط بین الملل در شهر کابل برگزار شد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر