وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از کمیشنری عالی سازمان ملل خواست که به مهاجرین افغان در کشور ترانزیتی توجه بیشتر نماید

anwari_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۹:۲۲
وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان از کمیشنری عالی سازمان ملل خواست که به مهاجرین افغان در کشور ترانزیتی توجه بیشتر نماید

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان پس از اشتراک در نشست چهل سال میزبانی پاکستان از مهاجرین، روز دوشنبه 28 دلو سال روان با آقای فلیپو گرندی کمیشنر عالی ملل متحد در امور پناهندگان دیدار کرده خواهان بیشتر وی به مهاجران افغانستان شد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که در ترکیب یک هیئت بلند پایه دولتی تحت ریاست استاد سرور دانش معاون رئیس جمهور به نمایندگی از افغانستان در در نشست نامبرده اشتراک داشت، در ملاقاتش با کمیشنر عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان، از آن اداره بخاطر برگزاری این اجلاس که برای مهاجرین افغانستان بسیار مهم بود، سپاسگزاری نموده گفت که حضور سر منشی ملل متحد دراین نشست بسیار قابل توجه بوده و توانست توجه جامعه جهانی را در عرصه مهاجرین افغان مقیم پاکستان جلب کند.

وی افزود: تمام تلاش ها باید این باشد که از سیاسی شدن موضوع مهاجرین افغانستان جلوگیری صورت بگیرد. مهاجرت یک موضوع بشری است و باید بشری باقی بماند. افغانستان و پاکستان توانسته است در پنج سال گذشته این موضوع را حفظ کند. میخواهم یاد آوری کنم که وضعیت مهاجرین و پناهجویان افغان در دو سه کشور خوب نیست یونان، ترکیه و اندونیزیا، توجه جناب شما را در زمینه خواهانیم، راپور خوبی از جزایر یونان نداریم، مشکلات اندونیزیا هم چنان حل نشده و وضعیت ترکیه هم در حال بهتر شدن نیست و ضرورت به توجه دارد.

به گفته عالمی بلخی، اگر صلح در افغانستان تحقق پیدا کند احتمال افزایش عودت است که ایجاب می کند امادگی گرفته شود. ما با هماهنگی دفتر UNHCR پلان ها و برنامه های برگشت را میسازیم و امیدواریم مورد حمایت بیشتر شما قرار بگیرد.

آقای گرندی ضمن تقدیر از تلاش های وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان وعده سپرد که تمام تلاش هایش را برای بهتر شدن وضعیت مهاجرین افغان می نماید.

دراین دیدار رئیس منطقه ای (یو آن اچ سی آر) برای آسیا و رئیس آن نهاد مقیم افغانستان نیز حضور داشتند.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۷ - ۱۲:۹
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

 با فراگیر شدن بحران ویروس کرونا در سرتاسر جهان، در ایران نیز تعداد کثیری به این مرض مبتلا شدند. با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران بیمارانی که بیمه نیستند تمامی مصارف تداوی خویش را. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۱۱:۵۳
Background image

بیش از ۴ صد خانواده در برخی ولایات کشور مساعدت دریافت نمودند

    در یک هفته گذشته برای۴ صد و ۲۱ فامیل در ۸ ولایت کشور مساعدت صورت گرفته است.

این کمک ها از تاریخ ۳ الی ۷ حمل سال روان در همآهنگی وزارت امور مهاجرین و عودت کننده گان از طرف موسسات. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱/۲ - ۹:۱۰
Background image

دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا، اوقات کاری برای وزارت خانه و ادارات مستقل را فیصله نمود

به اساس دومین جلسه کمیته اضطراری جلوگیری شیوع ویروس کرونا که تحت رهبری استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به روز سه شنبه 27 حوت1398 در صدارت برگزار گردید در مورد تایم کاری ادارات. . .

بازگشت به خبر