وزیر امور مهاجرین : بیجاشده ها نیز مستحق برنامه ادغام پایدار و مسکن هستند

anwari_morr
پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۲۵
45

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در یک نشست مشترک با رئیس اداره هبیتات و مشاور رئیس جمهور در امور مهاجرت، تاکید کرد که در برنامه شورا به بیجاشده ها نیز توجه صورت گیرد.

دراین نشست که چهارشنبه 15 اسد سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان صورت گرفت، در رابطه به چگونگی آغاز دوباره برنامه شورا و ثبت نام برگشت کنندگان و بیجاشده های متقاضی زمین بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان ضمن تاکید اش به آغاز دوباره و زودهنگام برنامه ثبت و راجستر برگشت کنندگان و بیجاشده ها در برنامه شورا، بیان کرد که خانواده های بیجاشده زیادی هستند که نیاز به مسکن دارند و بر اساس فرمان 305 مقام ریاست جمهوری حکومت به آنان توجه نماید.

برنامه شورا و ثبت نام متقاضیان زمین به دلیل گستروش ویروس کرونا و شرایط قرنطینه، متوقف بود. دراین برنامه تاکنون حدود 14 هزار خانواده برای دریافت زمین در شهرک های مهاجرین ثبت نام کرده و قرار است این برنامه دوباره از سر گرفته شود.

همچنان مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت نیز به آغاز دوباره برنامه شورا تاکید کرده و مسئولان اداره اسکان بشری سازمان ملل متحد وعده سپردند که مطابق به فرمان 305 ریاست جمهوری در ارتباط به ادامه همکاری هایش با دولت افغانستان عمل خواهد کرد.

+4

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۱۱:۳۵
Background image

بیش از 40 هزار خانواده طی یک ماه گذشته در سراسر کشور مساعدت شده‌اند

در جریان یک ماه گذشته (1_30 سنبله) دست‌کم 43 هزار و 594 خانواده در 25 ولایت کشور تحت پوشش مساعدت ‌های وزارت امور مهاجرین و برخی از موسسات همکار ملی و بین المللی وزارت قرار گرفته‌اند.

و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۳۲
Background image

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان در کابل، دیدار کرد.

چهارشنبه، ۲میزان؛

نور رحمن اخلاقی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کننده‌گان با معاون سفیر آلمان دیدار نمود. در این‌نشست دو طرف به هم‌کاری‌های بیشتر، رفع نیازمندی‌های بی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۱:۱۱
Background image

بیش از هشتاد هزار تن طی یک ماه گذشته از ایران به کشور بازگشته ‌اند

طی یک ماه گذشته ( 1_30 سنبله) دست‌کم 81 هزار و 566 تن به گونه جبری و داوطلبانه از دو مرز اسلام قلعه و میلک به کشور عودت کرده اند.

بر بنیاد گزارش‌های نمایندگی‌های وزارت امور مهاجرین و. . .

بازگشت به خبر