وزیر امور مهاجرین از سفیر جدید افغانستان در ایران خواست که مهاجرین را در محور کارش قرار دهد

sadam_morr
یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۱۵:۴۶
وزیر امور مهاجرین از سفیر جدید افغانستان در ایران خواست که مهاجرین را در محور کارش قرار دهد

غفور لیوال مشاور پشین رئیس جمهور و معین سابق وزارت سرحدات و قبایل که به تازگی به حیث سفیر افغانستان در ایران تقرر حاصل نموده، در ملاقاتش با سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در مورد وضعیت مهاجرین افغان درایران صحبت نمود.

این ملاقات روز یکشنبه 19 جوزای سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان صورت گرفت.

وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان ضمن تبریکی مسئولیت جدید آقای لیوال، درمورد وضعیت مهاجرین افغان مقیم ایران معلومات داده از وی خواست که روابط دو کشور را طور تنظیم نماید که مهاجرین در محوریت و اولویت قرار داشته باشد.

در معلومات ایشان آمده است که با تلاش های پیگیر وزارت امور مهاجرین طی چهار سال گذشته، هزینه تمدید کارت مهاجرت افغان ها در ایران کاهش یافته اما این هزینه تا هنوز بصورت کامل از بین نرفته است. 

سفیر جدید افغانستان در ایران تعهد نمود که روابط اش را در پهلوی وزارت امور خارجه با سایر ادارات سکتوری نیز به صورت مستقیم برقرار می نماید و وزارت امور مهاجرین را در ایجاد این روابط در اولویت قرار می دهد.

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۵:۵۷
Background image

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر در وزارت امور مهاجرین دایر گردید

جلسه کمیته اتباع، مرزی و مبارزه علیه مواد مخدر، تحت ریاست داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز شنبه 23 سنبله سال روان دایرشد.

هدف از تدویر این جلسه. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۰:۱۲
Background image

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، بمنظور تطبیق برنامه ، اسکان بشری پایدار در ساحات شهری برای ادغام مجدد با اداره اسکان بشری ملل متحد همکاری می نماید

اداره اسکان بشر ملل متحد به حمایت مالی اتحادیه اروپا و دنمارک در مطابقت به فرمان 305 ریاست جمهوری جهت توزیع زمین دولتی را برای عودت کنندگان، بیجاشده ها و فامیل های شهدای نیروهای امنیتی. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۸:۴۴
Background image

مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات شمال به بررسی گرفته شد

در جلسه که روز پنجشنبه 21 سنبله سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان دایر شد، مشکلات بیجاشده های داخلی ولایات قندز، فاریاب، تخار، بدخشان و بغلان مورد بررسی قرار گرفت. دراین. . .

بازگشت به خبر