وزارت امور مهاجرین یک تفاهمنامه همکاری به منظور استقرار بیجاشدگان در ولایات شمال امضا کرد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲ - ۱۲:۲۸
وزارت امور مهاجرین یک تفاهمنامه همکاری به منظور استقرار بیجاشدگان در ولایات شمال امضا کرد

یک تفاهمنامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و موسسه یونین اید در رابطه به ادغام و استقرار بیجاشدگان در ولایات بلخ، جوزجان و سمنگان به امضا رسید.

این تفاهمنامه روز پنجشنبه 2 عقرب سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین توسط مهرخدا صبار وارسی کننده معینیت پالیسی و پلان وزارت و مسئول موسسه مذکور امضا شد.

بر اساس آن موسسه مذکور در بخش های بر ادغام بیجاشدگان و عودت کنندگان با باشندگان محل از طریق ترمیم، بازسازی و احیای زیرساخت های کوچک محلی مانند مراکز اجمتاعی، مراکز صحی، مکاتب، سرک، پل و پل چک شبکه های آبرسانی و تقویت ظرفیت و معیشت بیجاشدگان و برگشت کنندگان از طریق انکشاف مهارت ها، آموزش های فنی و حرفوی، کورسهای قابلگی برای خانم ها و سواد آموزی با وزارت امور مهاجرین همکاری می نماید که 12 هزار و 358 نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

بودجه پروژه ذکره شده دراین تفاهمنامه 89 میلیون و 290 هزار و 234 افغانی است که از طرف اداره جی آی زید کشور آلمان تمویل می گردد. 

همچنان موسسه نامبرده مسئولیت دارد تا زمینه نظارت وزارت امور مهاجرین را از تطبیق برنامه های ذکر شده فراهم سازد و در هر سه ماه از کارکرد هایش گزارش ارایه نماید.

 

 

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۴۴
Background image

یک مسابقه فوتبال میان تیم برگشت کنندگان و تیم اتحاد سبزوار هرات برگزار شد

این بازی میان های برگشت کنندگان مقیم هرات و اتحادیه سبزوار به منظور ادغام فرهنگی و ذهنی برگشت کنندگان با جامعه میزبان در شهر هرات راه اندازی شد.

مسابقه متذکره روز شنبه 16 قوس سال روان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۹:۳۱
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با سفیر جاپان روی بهبود وضعیت مهاجرین صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، با میتسو جی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار و روی بهبود وضعیت مهاجرین افغان در ایران و پاکستان و بازگشت متخصصان افغان از کشورهای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۱۰:۳۵
Background image

از روز جهانی معلولیت دروزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان تجلیل بعمل آمد

 

مسوولین ومنسوبین وزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان ،سه شنبه 12قوس ،طی محفلی از سوم دسمبر روز جهانی معلولیت تجلیل بعمل آوردند.

 دراین محفل،ابتدا سید حسین عالمی بلخی وزیر امورمهاجرین. . .

بازگشت به خبر