وزارت امور مهاجرین یک تفاهمنامه همکاری به منظور استقرار بیجاشدگان در ولایات شمال امضا کرد

sadam_morr
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۲ - ۱۲:۲۸
وزارت امور مهاجرین یک تفاهمنامه همکاری به منظور استقرار بیجاشدگان در ولایات شمال امضا کرد

یک تفاهمنامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و موسسه یونین اید در رابطه به ادغام و استقرار بیجاشدگان در ولایات بلخ، جوزجان و سمنگان به امضا رسید.

این تفاهمنامه روز پنجشنبه 2 عقرب سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین توسط مهرخدا صبار وارسی کننده معینیت پالیسی و پلان وزارت و مسئول موسسه مذکور امضا شد.

بر اساس آن موسسه مذکور در بخش های بر ادغام بیجاشدگان و عودت کنندگان با باشندگان محل از طریق ترمیم، بازسازی و احیای زیرساخت های کوچک محلی مانند مراکز اجمتاعی، مراکز صحی، مکاتب، سرک، پل و پل چک شبکه های آبرسانی و تقویت ظرفیت و معیشت بیجاشدگان و برگشت کنندگان از طریق انکشاف مهارت ها، آموزش های فنی و حرفوی، کورسهای قابلگی برای خانم ها و سواد آموزی با وزارت امور مهاجرین همکاری می نماید که 12 هزار و 358 نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.

بودجه پروژه ذکره شده دراین تفاهمنامه 89 میلیون و 290 هزار و 234 افغانی است که از طرف اداره جی آی زید کشور آلمان تمویل می گردد. 

همچنان موسسه نامبرده مسئولیت دارد تا زمینه نظارت وزارت امور مهاجرین را از تطبیق برنامه های ذکر شده فراهم سازد و در هر سه ماه از کارکرد هایش گزارش ارایه نماید.

 

 

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۹ - ۱۲:۹
Background image

بیش از500 خانواده بی جاشده درولایت جوزجان مساعدت شد

برای 541 فامیل بیجا شده ولسوالی های مردیان و منگجیک ولایت جوزجان، ازطریق اداره امور مهاجرین آنولایت بسته های غذایی، طی سه روز گذشته توزیع گردید.
به اساس معلومات اداره مهاجرین. . .
چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۸ - ۱۲:۱۷
Background image

راه های قانونمند سازی حضور مهاجرین افغان در ایران بررسی شد

 
نشستی به ریاست امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور به منظور بررسی راه های قانونمندسازی حضور مهاجرین افغان در جمهوری اسلامی ایران، امروز در ارگ دایر گردید.
در این نشست که محمدحنیف. . .
دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۶ - ۱۱:۳۰
Background image

مساعدت نقدی برای برخی ازمهاجرین افغان در پاکستان آغاز شد

 

توزیع مساعدت‌ نقدی برای آنعده ازمهاجران افغان در پاکستان که ازناحیه قرنطین ویروس کرونا، متضرر شده اند، اخیرأ آغاز شد.

به اساس معلو مات اتشه امور مهاجرین وعودت کنندگان مقیم پشاور،این. . .

بازگشت به خبر