معین امور پناهندگان: " پروسه عودت از ترکیه باید منظم و شفاف باشد"

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۸:۳۸
__________

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان و عودت کنندگان امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی با ترک بیرق، اشته امور داخلی سفارت ترکیه در افغانستان با تاکید بر روابط خوب، برادرانه و نزدیک بیان کرد که چگونگی عودت برگشت کنندگان افغان از ترکیه باید شفاف، زیر چتر یک تفاهمنامه مشترک و در همکاری منظم دو طرفه صورت بگیرد.

اتشه امور داخلی سفارت ترکیه در افغانستان در نخست مسند آقای کاکر را تبریک گفته با یاد آوری از روابط طولانی مدت و دوستانه دو کشور گفت: " جایگاه مهاجران افغان نزد ترکیه مهم و ویژه است". علاوه بر این، وی در این نشست خواهان از سرگیری پروازهای عودت کنندگان شد.

در همین حال، آقای کاکر ضمن ابراز امتنان از سلوک نیک و فراهم بودن امتیازات بشری برای مهاجران افغان از سوی ترکیه گفت:" دولت افغانستان و وزارت امور مهاجرین هیچ گونه مشکلی با پروسه عودت آن‌عده از مهاجرانی که کیس‌های پناهندگی شان از سوی ترکیه رد می‌گردند، ندارد اما این روند باید منظم، شفاف و طی یک تفاهمنامه همکاری مشترک دو جانبه صورت بگیرد."

از سوی هم، آقای کاکر از ترتیب یک استراتیژی از بهر یافتن راه‌کار برای کاهش مهاجرت غیر منظم تحت نام مهاجرت کار (labor migration) خبر داد و از ترکیه خواست تا به عنوان کشوری که از پدیده مهاجرت متاثر است و نیز در راس پروسه بوداپست قرار دارد با دولت افغانستان همکاری کند.

 

 

 

تازه ترین خبر

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۲۰:۹
Background image

دو تفاهمنامه همکاری با ارزش بیش از 3 میلیون دالر برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی امضا شد

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دو تفاهمنامه همکاری را با برای رسیدگی به بیجاشده های داخلی با موسسه (CHA) و WASSA به امضا رساند که ارزش مجموعی آن 3 میلیون و 258 هزار و 794 دالر. . .

جمعه ۱۴۰۰/۵/۸ - ۱۳:۲۰
Background image

اخلاقی؛ خون شهدای جهاد، شهدای مقاومت و شهدای نیروهای امنیتی تضمینی برای بقای بیرق ملی کشور است

در محفلی که به منظور ارج گذاری به بیرق ملی کشور برگزار شده بود، نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین ضمن تبریکی این روز به مردم و پرچمداران کشور بیان کرد: اطمینان کامل وجود دارد که بیرق. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۹:۴۷
Background image

وزیر امور مهاجرین: بخش اعظم بودجه پروژه‌ها باید برای رسیدگی به نیازمندان مصرف شود، نه مصارف اداری

در نشستی که نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با خانم استریت ای سلیتتین رئیس کمیته مهاجرت ناروی(NRC) داشتند، تاکید شد که باید بخش اعظم بودجه پروژه ها برای رسیدگی به. . .

بازگشت به خبر