معین امور پناهندگان: " پروسه عودت از ترکیه باید منظم و شفاف باشد"

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۸:۳۸
__________

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان و عودت کنندگان امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی با ترک بیرق، اشته امور داخلی سفارت ترکیه در افغانستان با تاکید بر روابط خوب، برادرانه و نزدیک بیان کرد که چگونگی عودت برگشت کنندگان افغان از ترکیه باید شفاف، زیر چتر یک تفاهمنامه مشترک و در همکاری منظم دو طرفه صورت بگیرد.

اتشه امور داخلی سفارت ترکیه در افغانستان در نخست مسند آقای کاکر را تبریک گفته با یاد آوری از روابط طولانی مدت و دوستانه دو کشور گفت: " جایگاه مهاجران افغان نزد ترکیه مهم و ویژه است". علاوه بر این، وی در این نشست خواهان از سرگیری پروازهای عودت کنندگان شد.

در همین حال، آقای کاکر ضمن ابراز امتنان از سلوک نیک و فراهم بودن امتیازات بشری برای مهاجران افغان از سوی ترکیه گفت:" دولت افغانستان و وزارت امور مهاجرین هیچ گونه مشکلی با پروسه عودت آن‌عده از مهاجرانی که کیس‌های پناهندگی شان از سوی ترکیه رد می‌گردند، ندارد اما این روند باید منظم، شفاف و طی یک تفاهمنامه همکاری مشترک دو جانبه صورت بگیرد."

از سوی هم، آقای کاکر از ترتیب یک استراتیژی از بهر یافتن راه‌کار برای کاهش مهاجرت غیر منظم تحت نام مهاجرت کار (labor migration) خبر داد و از ترکیه خواست تا به عنوان کشوری که از پدیده مهاجرت متاثر است و نیز در راس پروسه بوداپست قرار دارد با دولت افغانستان همکاری کند.

 

 

 

تازه ترین خبر

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۱۲:۵۴
Background image

معین امور پناهندگان با مسوولین بلند رتبه اتحادیه اروپا و دولت سویدن به‌گونه مجازی گفتگو کرد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در مورد آنچه که نقض حقوق مهاجرتی و پناهندگی برخی از مهاجران و پناهجویان افغان از سوی سویدن گفته می شود؛ با یوهانس. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۴ - ۷:۳۰
Background image

وزیر امور مهاجرین با معاون فرستاده سرمنشی سازمان ملل متحد در کابل بیجاشده ها باید از حالت کمک خواری بیرون شود

نورالرحمن اخلاقی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در ملاقاتش با رامیز آلاکباروف معاون فرستاده سرمنشی سازمان ملل متحد در کابل که آقای ایان ریدلی رئیس هماهنگ کننده کمک های بشری آن اداره(U. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۱۰:۴۰
Background image

کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین در ولایت کابل افتتاح شد

کنسرسیوم تشخیص مستحقین زمین در ولایت کابل بر اساس فرمان جدید ریاست جمهوری باحضور وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، والی کابل، مشاور ریاست جمهوری در امور مهاجرت و شماری از اعضا و نماینده. . .

بازگشت به خبر