معین امور پناهندگان: " پروسه عودت از ترکیه باید منظم و شفاف باشد"

sadam_morr
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۸:۳۸
__________

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان و عودت کنندگان امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشستی با ترک بیرق، اشته امور داخلی سفارت ترکیه در افغانستان با تاکید بر روابط خوب، برادرانه و نزدیک بیان کرد که چگونگی عودت برگشت کنندگان افغان از ترکیه باید شفاف، زیر چتر یک تفاهمنامه مشترک و در همکاری منظم دو طرفه صورت بگیرد.

اتشه امور داخلی سفارت ترکیه در افغانستان در نخست مسند آقای کاکر را تبریک گفته با یاد آوری از روابط طولانی مدت و دوستانه دو کشور گفت: " جایگاه مهاجران افغان نزد ترکیه مهم و ویژه است". علاوه بر این، وی در این نشست خواهان از سرگیری پروازهای عودت کنندگان شد.

در همین حال، آقای کاکر ضمن ابراز امتنان از سلوک نیک و فراهم بودن امتیازات بشری برای مهاجران افغان از سوی ترکیه گفت:" دولت افغانستان و وزارت امور مهاجرین هیچ گونه مشکلی با پروسه عودت آن‌عده از مهاجرانی که کیس‌های پناهندگی شان از سوی ترکیه رد می‌گردند، ندارد اما این روند باید منظم، شفاف و طی یک تفاهمنامه همکاری مشترک دو جانبه صورت بگیرد."

از سوی هم، آقای کاکر از ترتیب یک استراتیژی از بهر یافتن راه‌کار برای کاهش مهاجرت غیر منظم تحت نام مهاجرت کار (labor migration) خبر داد و از ترکیه خواست تا به عنوان کشوری که از پدیده مهاجرت متاثر است و نیز در راس پروسه بوداپست قرار دارد با دولت افغانستان همکاری کند.

 

 

 

تازه ترین خبر

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۲:۵۵
Background image

وزارت امور مهاجرین به منظور رسیدگی بهتر به بیجاشده های داخلی تفاهمنامه های همکاری را به ارزش بیش از 150 میلیون افغانی با ادارات تطبیق کننده امضا کرد

تفاهمنامه همکاری هفت پروژه که به منظور رسیدگی به بیجاشده های داخلی و برگشت کنندگان در کشور طرح شده و ارزش مجموعی آن 153 میلیون و 261 هزار و 502 افغانی می شود، میان وزارت امور مهاجرین و. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۲:۴۰
Background image

گفتگوی معین امور پناهندگان با اتحادیه اروپا؛ در این جلسه روی پالیسی جامع مهاجرت بحث شد

در نشستی با نمایندگان اتحادیه اروپا که به روز چهار شنبه، 15 ثور سال روان خورشیدی به‌گونه مجازی صورت گرفت، وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با اشاره. . .

شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۸ - ۱۱:۵۹
Background image

اعضای نهاد جوانان پشه یی با معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان دیدار کردند

شماری از اعضای نهاد جوانان پشیه یی روز پنجشنبه شانزدهم ثور سال روان خورشیدی در دیدار با شیر علم امله‌وال، معین پالیسی و تطبیق برنامه‌های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، مسند وی را. . .

بازگشت به خبر