معین امور پناهندگان در ترکیب یک هیئت بلند پایه به پاکستان سفر کرد

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۵:۱۲
Dr Alema

داکتر عالمه معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در ترکیب یک هیئت بلند پایه که روئسای کمیته های پنج گانه مذاکرات با پاکستان در آن حضور داشتند، به پاکستان سفر نمود. 
 این هیئت افغانی به ریاست معین سیاسی وزارت امور خارجه جمهورى اسلامى افغانستان روز دوشنبه مورخ ۲۰ جوزا ۱۳۹۸ در اسلام آباد با هیئت پنج گانه جانب پاکستان و برخی مقامات پاکستانی ملاقات نمود.

در نشست مشترک که در سطح معینان سیاسی وزارت های خارجه دو کشور برگزار شده بود، دو جانب اجراآت مبتنی بر سندی که در جلسه سال گذشته بوجود آمده بود را بررسی نموده، مشکلات موجود در تطبیق پروژه ها و برنامه ها را مورد بحث قرار داده متعهد شدند که بدان رسیدگی می نماید. 
 معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرين و عودت کنندگان در اين نشست روی بهبود وضعیت مهاجرین و عودت کنندگان و همچنان برگشت داوطلبانه، با عزت، مصون و تدریجی مهاجرین تاکید نمود.

قابل یاد آوری است که نشست افتتاحیه سند پلان عمل افغانستان و پاکستان راجع به صلح و همبستگی به تاریخ ۳۱ سرطان سال ۱۳۹۷ در کابل دایر گردید و پس از آن نیز جلسات کاری غرض تعقیب پیشرفتها و چگونگی همکاری در چارچوب کمیته های پنج گانه در کابل و اسلام آباد برگزار شده است.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۴۰
Background image

ده هاخانواده درولایت بادغیس مساعدت شد

برای86فامیل بیجاه شده به مرکز ولایت بادغیس ازطریق اداره امورمهاجرین آنولایت به تاریخ30/2/1399 مساعدت گردید.

این خانواده ها باشنده های اصلی قریه آکازی ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس اند. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۱۶:۴۰
Background image

دفتر ZOA ، سرپناه۳۶ فامیل بیجا شده را درولایت سرپل ترمیم می نماید.

به اساس تفاهم که میان اداره امورمهاجرین ولایت سرپل ودفتر ZOAT، صورت گرفته است، برای ترمیم هرباب شلتر، 26 هزارو500افغانیدردو قسط، ازجانب دفتر یادشده برای مسکونین 36 شلترتوزیع می شود.

دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۲۹ - ۸:۴۰
Background image

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان و رئیس گروپ مشترک کاری و تطبیقی سند راهکارمشترک پیرامون مسایل مهاجرت (JWF) و همچنان رئیس هیأت گفتگو کننده جانب افغانستان با جانب اتحادیه اروپا

دکتور عالمه معین امور پناهندگان وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان و رئیس گروپ مشترک کاری و تطبیقی سند راهکارمشترک پیرامون مسایل مهاجرت (JWF) و همچنان رئیس هیأت گفتگو کننده جانب افغانستان. . .

بازگشت به خبر