معین امور پناهندگان به ادغام پایدار برگشت کنندگان تاکید کرد

anwari_morr
چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۲۱:۴
______________

در ملاقاتی که وفی الله کاکر معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین وعودت کنندگان با خانم عظیمه رویا مسئول برنامه شورا و سرپرست دفتر هبیتات در کابل داشت، به ادغام پایدار برگشت کنندگان تاکید شد.

دراین نشست که چهارشنبه 5 قوس سال روان در مقر وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان صورت گرفت، مسئولان اداره هبتیات در رابطه به همکاری های شان با وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در چهارچوب برنامه شورا معلومات داده گفتند که این برنامه بر اساس فرمان 108 مقام ریاست جمهوری طرح گردیده و هدف آن ادغام پایدار برگشت کنندگان در کشور است.

به گفته آنان در برنامه شورا دو شهرک برای برگشت کنندگان در کابل و هرات اعمار می گردد، خانه های قابل استطاعت آن با در نظرداشت نظریات حکومت افغانستان ساخته شده و امیدواری بر این است تا این برنامه الی ماه جون سال آینده میلادی تکمیل شود. هزینه ادغام پایدار برگشت کنندگان در برنامه شورا از سوی اتحادیه اروپا و کشور دنمارک پرداخته می شود که مجموعاً 32 میلیون یورو می باشد.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۱
Background image

معین امور پناهندگان با رییس سازمان بین المللی کنسرن دیدار کرد

وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیداری با خانم مارتا مدهانی، سرپرست موسسه بین المللی کنسرن در افغانستان از کارکردهای این سازمان در عرصه خدمت. . .

جمعه ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۴۴
Background image

جلالتمآب محمد اشرف غنی ریس جمهور کشور با وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان در رابطه با بیجاشدگان و پناهندگان افغان به تفصیل صحبت کرد.

کلیات طرح های اصلاحی مرتبط به مدیریت بیجاشدگان داخلی و مهاجران افغان از سوی وزیر امور مهاجرین ارایه شد و مقام ریاست جمهوری با تاکید به خدمت گزاری موثر، استفاده از ابزار مدرن و‌دیجیتال. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۸:۹
Background image

کنسرسیوم تشخیص مستحقین برای توزیع زمین در ولایت هرات افتتاح شد

این کنسرسیوم که بر اساس فرمان ۱۰۸ رئیس جمهور کشور به منظور تشخیص و توزیع زمین مناسب جهت ادغام مجدد و اعمار مسکن قابل استطاعت برای عودت کننده گان، بیجاشده گان داخلی، خانوادهای شهدای. . .

بازگشت به خبر