معین امور پناهندگان با رییس کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان در انقره دیدار کرد

anwari_morr
دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۷ - ۱۲:۰
_____________

هیأت دولت افغانستان به رهبری وفی الله کاکر، معین امور پناهندگان وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در جریان سفرش به ترکیه و ادامه‌ی چانه‌زنی‌هایش با مقامات این کشور برای امضای تفاهمنامه همکاریدو جانبه، نشستی را با رییس عمومی دفتر کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) در انقره برگزار و پیرامون اوضاع مهاجران، ضرورت تقویه نقش نظارتی این سازمان و نیز دادخواهی برای رسیدگی بهتر و بهبودی وضع مهاجران افغان در ترکیه بحث و تبادل نظر کردند.

در نخست آقای کاکر از روی دست داشتن تفاهمنامه همکاری میان افغانستان و ترکیه در خصوص تنظیم و مدیریت مهاجرت خبر داده و بیان کرد؛ از آنجاییکه مدیریت مهاجران نیاز به اشتراک دولت ها و نهادهای بین المللی دارد، ضرورت است تا اداره پناهندگان سازمان ملل متحد در خصوص مدیریت مهاجران افغان مقیم ترکیه و روند بازگشت داوطلبانه آنان نقش نظارتی داشته و در زمینه بهبود وضعیت آنان با دولت ها و نهادهای مسئول دادخواهی نماید.

دولت افغانستان تلاش می نماید تا نقش نظارتی نهادهای بین المللی دخیل در عرصه مهاجرت را در تفاهمنامه اش با ترکیه برجسته ساخته و با همکاری آنان در زمینه بهبود وضعیت مهاجران دادخواهی نماید.

همچنان معین امور پناهندگان تاکید که اداره پناهندگان سازمان ملل متحد بر اساس میثاق های بین المللی و رعایت حقوق بشری مهاجران، برای بهبود وضعیت افغانهای مقیم ترکیه دادخواهی نماید.

تازه ترین خبر

جمعه ۱۴۰۱/۵/۲۸ - ۲۲:۷
Background image

هیٔت امارت اسلامی افغانستان، بامقامات کشور ترکیه، دیدار نمود

هیاَت امارت اسلامی افغانستان، تحت ریاست الحاج محمد ارسلاح خروتی معین مالی و اداری وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان به تاریخ ۲۷ اسد، با سلیمان سولر وزیر داخله و اسماعیل کتالی، معین. . .
جمعه ۱۴۰۱/۵/۲۸ - ۱۲:۳
Background image

هیٔت امارت اسلامی افغانستان، بارییس اداره مهاجرت کشور ترکیه ملاقات نمود

هیٔت امارت اسلامی افغانستان، تحت ریاست الحاج محمد ارسلاح خروتی معین مالی و اداری وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان، به تاریخ ۲۸ اسد، با آقای سوش انله ریس اداره مهاجرت کشور ترکیه،. . .
پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۷ - ۱۲:۵۶
Background image

چهار تفاهمنامه همکاری میان وزارت امور مهاجرین و موسسات به امضا رسید

این تفاهمنامه ها که ارزش مجموعی آن به مبلغ 310 میلیون و 366 هزار و 246 افغانی و 872 هزار و 596 دالر آمریکایی می رسد، به منظور رسیدگی بیشتر به نیازمندان، روز پنجشنبه 27 اسد میان وزارت. . .

بازگشت به خبر