برنامه های کاری موسسات بین المللی در بامیان مورد بررسی قرار گرفت

sadam_morr
چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۶ - ۹:۳۰
235

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در سفرش به ولایت بامیان، با مسئولین نهادهای بین المللی مقیم آن ولایت دیدار، کارکردهای آنان را تحت بررسی قرار داده و در رابطه به راه حل مشکلات صحبت نمود.

این نشست روز سه شنبه 5 قو سال روان در دفتر آمریت امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت بامیان دایر شد و نمایندگان موسسات ضمن ارایه گزارش فعالیت ها، مشکلات فرا روی کاری شان را با وزیر امور مهاجرین شریک ساخته خواهان رسیدگی شدند.

در مهترین بخش های گزارش موسسات آمده است که برنامه ردیابی مهاجرین(دی تی ام) سال گذشته توسط سازمان بین المللی مهاجرت(آی او ام) در بامیان افتتاح شده، این اداره روی حمایت برگشت کنندگان داوطلبانه از اروپا کار می نماید که در سال 2019، به شش تن عودت کننده در زمینه اشتغالزایی ارایه خدمات نموده و در بخش های توزیع کمک عاجل و توزیع کمک زمستانی به بیجاشدگان و عودت کنندگان نیز فعالیت می نماید.

نماینده اداره (ای سی اف) معلومات داد که در سال جاری به 116 خانواده بیجاشده و نیازمند، بسته های کمکی توزیع نموده و سروی سایر خانواده ها در ولسوالی ها جریان دارد.
در همین حال اداره پناهندگان سازمان ملل متحد (یو ان اچ سی آر) معلومات داد که این اداره شبکه آبرسانی شهرک مهاجرین دشت قشقه را تکمیل نموده، در یک ساحه عودت بلند به 150 خانواده سیستم برق آفتابی(سولر) توزیع کرده و تعمیر دومکتب را در بامیان اعمار نموده است.

نمایندگان موسسات دراین جلسه به وزیر امور مهاجرین پیشنهاد نمود که علاوه بر بیجاشدگان، خانواده های جامعه میزبان نیز در بامیان از شرایط زندگی مناسب برخوردار نیست و به کمک های بشری و زمستانی نیاز دارد، بدین سبب لازم است تا مورد حمایت قرار گیرند. همچنان آنان پیشنهاد نمودند که به منظور ایجاد تسهیلات در سروی و خدمات رسانی، معلومات بیجاشده ها نیز در سیستم معلومات مهاجرین(دیتابس برگشت کنندگان) ثبت گردد.

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان ضمن قدردانی از کارکردهای موسسات در بامیان، از آنان خواست که در تشخیص خانواده های نیازمند و تامین شفافیت کامل در توزیع کمک ها توجه بیشتر نمایند.

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۴۴
Background image

یک مسابقه فوتبال میان تیم برگشت کنندگان و تیم اتحاد سبزوار هرات برگزار شد

این بازی میان های برگشت کنندگان مقیم هرات و اتحادیه سبزوار به منظور ادغام فرهنگی و ذهنی برگشت کنندگان با جامعه میزبان در شهر هرات راه اندازی شد.

مسابقه متذکره روز شنبه 16 قوس سال روان. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۹:۳۱
Background image

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان با سفیر جاپان روی بهبود وضعیت مهاجرین صحبت کرد

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، با میتسو جی سوزوکا سفیر جاپان در کابل دیدار و روی بهبود وضعیت مهاجرین افغان در ایران و پاکستان و بازگشت متخصصان افغان از کشورهای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۱۰:۳۵
Background image

از روز جهانی معلولیت دروزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان تجلیل بعمل آمد

 

مسوولین ومنسوبین وزارت امورمهاجرین وعودت کننده گان ،سه شنبه 12قوس ،طی محفلی از سوم دسمبر روز جهانی معلولیت تجلیل بعمل آوردند.

 دراین محفل،ابتدا سید حسین عالمی بلخی وزیر امورمهاجرین. . .

بازگشت به خبر